2024-04-16 14:32 Podbielska Sylwia
targi pracy i praktyk 2024 waw

O CO PYTAĆ PRACODAWCĘ? Informacje przydatne na Targach Pracy i Praktyk || ASK EMPLOYER! Information useful during Jobs Fair

targi, pracy, job, fair, fairs
Chcemy ułatwić Państwu kontakt z Pracodawcami dlatego przesyłamy GARŚĆ INFORMACJI i LISTĘ PYTAŃ które można i warto zadać podchodząc do wybranych Pracodawców i Praktykodawców. Weź swoje CV i rozmawiaj z Wystawcami, zapisz się na warsztaty i zdobądź unikalną wiedzę, zrób sobie nowe zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych i napij się z nami kawy! --- We want to make it easier for you to get in touch with Employers, so we are sending you a BUNCH OF INFORMATION and a LIST OF QUESTIONS you can and should ask when contacting selected Employers. Take your CV and talk to Experts, sign up for workshops and gain unique knowledge, take a new photo for your application documents and have a coffee with us!

English version below

Szanowna osobo studiująca,

cieszymy się z Twojej obecności na targach! Poznaj wskazówki, które pomogą Ci w rozmowach z pracodawcami.

• Poznaj profile wystawców.
  • Odwiedzaj interesujące Cię stoiska.
  • Rozmawiaj z osobami na stoiskach.

Pytania ogólne:

• Chcę poznać Państwa organizację. Proszę mi opowiedzieć, czym się zajmujecie.
  • Jakich osób poszukujecie do pracy?
  • Na jakie stanowiska poszukujecie kandydatów_ek do pracy?
  • Jakie umiejętności są kluczowe do tego, aby współpracować z Państwem?
  • Jaki wymiar godzin pracy jest preferowany? (np. pełen etat: 40 h/tydzień, pół etatu: 20h/ tydzień)
  • W jakim trybie Państwo pracujecie? (stacjonarny, hybrydowy, praca zdalna)

Pytania o praktyki/ staż:

• Czy u Państwa w firmie przyjmujecie osoby na praktyki?
  • Studiuję … (nazwa kierunku studiów, rok studiów).
  • Poszukuję miejsca do realizacji … (liczba godzin) godzin praktyk.
  • Czy możliwe jest łączenie studiów na Uczelni (stacjonarnych) z pracą na praktykach?
  • W jaki sposób mogę skontaktować się, aby dowiedzieć się, aby przesłać zgłoszenie na praktyki?
  • W jaki sposób organizowane są praktyki? Ile godzin dziennie zazwyczaj pracują osoby na praktykach?

Pamiętaj! Każda organizacja jest tutaj, dlatego że bardzo chce Cię poznać! :)

Poznaj wystawców

-----------------

Dear Student,

We are looking forward to seeing you at the fair! Discover tips that will help you in your conversations with employers.

• Explore the exhibitors' profiles.
  • Visit the stands that interest you.
  • Talk to people at the stands.

General questions:

• I want to get to know your organisation.
  • Please tell me some details about what you do.
  • What kind of people are you seeking to employ?
  • What positions are you looking for candidates to work on?
  • What skills are essential to work with you?
  • What working hours do you prefer? (e.g. full-time: 40 h/week, part-time: 20 h/week)
  • In which mode do you work? (full-time, hybrid, remote working)

Traineeship/internship questions:

• Do you hire people for internships at your company?
  • I am studying ... (field of studies, year of studies).
  • I am looking for a place to do ... (number of hours) of internship hours.
  • Is it possible to combine studies at the University (full-time) with an internship?
  • How do I contact to find out in order to submit an application for an internship?
  • How are the internships organised?
  • How many hours a day do people usually work on internships?

Remember, the reason every organisation is here is because they really want to get to know you!!!

Discover the exhibitors