2022-01-31 14:40 Suszek Karolina
Tech4Poland

Program stypendialny Teach for Poland

13.02.2022 - Termin nadsyłania zgłoszeń. Program wspiera rozwój kompetencji liderskich i pedagogicznych u młodych nauczycieli_ek. Jeżeli jesteś na ostatnim semestrze studiów licencjackich lub magisterskich w obszarze psychologii lub filologii angielskiej (lub jesteś absolwentem_ką) - To zaproszenie jest dla Ciebie!

Fundacja Teach for Poland jest partnerem międzynarodowej organizacji Teach For All, która działa w 61 krajach na całym świecie. Działamy na rzecz równych szans w dostępie do edukacji wysokiej jakości dla wszystkich dzieci, tak aby mogły uczyć się w nowoczesnym ekosystemie kształcenia, rozwijać umiejętności na miarę XXI wieku, odkrywać i wykorzystywać swoje unikalne zdolności oraz mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie swojej społeczności lokalnej, Polski i świata.

W tym roku nasz Program zwiększa geograficzny zasięg i tym samym zapraszamy wszystkich chętnych z województw mazowieckiego i wielkopolskiego (lub mogących tam się przeprowadzić) do wzięcia udziału w rekrutacji.

Mamy świadomość, że praca w systemie edukacji jest pełna wyzwań, dlatego też Teach for Poland oferuje wsparcie początkującym lub rozpoczynającym pracę w szkole podstawowej edukatorom, budując niesamowitą społeczność pełną ludzi, którzy tak jak Ty, marzą o tym, by wprowadzić zmiany w systemie edukacji!

Kto może przystąpić do programu:

Każda osoba, która wierzy w moc edukacji oraz:

• Ukończyła co najmniej studia I stopnia lub uzyska tytuł licencjata najpóźniej w lipcu 2022 r. lub tytuł magistra psychologii najpóźniej w lipcu 2022 r.
  • Chce rozpocząć pracę lub pracuje w publicznej szkole podstawowej (staż pracy max. do 3 lat) na terenie województwa mazowieckiego lub wielkopolskiego.
  • Ma do 35 lat.
  • Widzi potrzebę zmian w systemie edukacji i chce szkoły zorientowanej na ucznia.
  • Chce mieć realny wpływ na otaczającą rzeczywistość.

Co oferujemy?

Program Rozwoju EduLiderstwa to kompleksowy program rozwojowo-stypendialny, który wspiera rozwój kompetencji liderskich i pedagogicznych u młodych nauczycieli, jednocześnie niwelując różnice w dostępie do edukacji wysokiej jakości dla wszystkich dzieci w Polsce. Fundacja oferuje młodym nauczycielom - EduLiderom:

• Indywidualne wsparcie tutora oraz spotkania peer-learningowe w grupie EduLiderów.
  • Stypendium o wartości 45 000 PLN na pokrycie kosztów szkoleń, praktyk oraz warsztatów realizowanych w ramach Programu.
  • Dostęp do inspirującej społeczności młodych edukatorów, którzy chcą zmieniać system edukacji.
  • Pracę na stanowisku nauczyciela przedmiotu lub psychologa w publicznej szkole podstawowej na terenie województwa mazowieckiego lub wielkopolskiego
  • Po zakończeniu Programu, dostęp do globalnej Sieci Alumni Teach for All

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

1. Zgłoszenie - Krótki formularz z danymi osobowymi i kierunkiem ukończonych studiów.
  2. Formularz - Opis doświadczeń w realizacji projektów, wolontariatu, doświadczenia pracy z dziećmi.
  3. Rozmowa Telefoniczna - 30-minutowa rozmowa telefoniczna (lub online) z osobą z Fundacji - zgłębiająca doświadczenie oraz informacje z formularza
  4. Assessment Center - 4-godzinna sesja symulująca pracę w szkole (praca w grupie, prowadzenie lekcji, interakcja z innymi uczestnikami życia szkoły).
  5. Przyjęcie do Programu! - Jeżeli cały proces zakończy się sukcesem, dołączysz do programu Fundacji Teach for Poland!

Każda osoba biorąca udział w rekrutacji, musi być dostępna na 4 godzinną sesję Assessment Center online w co najmniej 2 z 4 terminów podanych w danej turze aplikacyjnej. Assessment Center jest kluczowym elementem decydującym o wejściu do programu, dlatego bardzo nam zależy, abyśmy mogli się wtedy wspólnie spotkać.

Termin składania aplikacji:

I Tura

17.01-13.02.2022 - Okres składania Aplikacji

24.01-20.02.2022 - Rozmowy Kwalifikacyjne

23.02, 26.02, 2.03, 5.03 - Assessment Centrer

Lub

II Tura

1.03-27.03.2022 - Okres składania Aplikacji

7.03- 1.04.2022 - Rozmowy Kwalifikacyjne

6.04, 09.04, 13.04, 20.04 - Assessment Centrer

Termin rozpoczęcia programu:

06.07.2022 - Instytut Wakacyjny

1.09.2022 - 1 dzień roku szkolnego

Jeśli czujesz, że w tym roku chcesz rozpocząć niesamowitą przygodę i zacząć uczyć się wraz z nami i dzieciakami - dołącz do nas!