2021-06-08 06:29 Suszek Karolina
praktykuj w kulturze

Praktykuj w kulturze

pracuj w kulturze
Nabór zgłoszeń trwa do 14. czerwca 2021 r. Udział w programie mogą wziąć udział studenci_ki i absolwenci_ki

Studiujesz kierunek artystyczny lub humanistyczny? Kręci Cię sztuka, kultura i towarzystwo kreatywnych ludzi wokół? Myślisz o twórczej pracy, ale nie wiesz od czego zacząć?

Zacznij zatem od ciekawych praktyk, dzięki którym dowiesz się:

• jak działa sektor kultury w Polsce,
  • kto, z kim i gdzie – czyli jak wygląda specyfika pracy w instytucjach kultury,
  • podstaw teoretycznych i praktycznych tego jak funkcjonuje instytucja kultury na co dzień.

Co będzie Twoim zadaniem?

• pomoc w bieżących realizacjach,
  • kontakt z przedstawicielami i przedstawicielkami różnych instytucji kultury w Polsce,
  • praca koncepcyjna,
  • pogłębienie swoich umiejętności w zakresie komunikacji, promocji i organizacji,
  • animacja kulturowa i praca projektowa, rozwój osobisty i zawodowy.

Dlaczego warto?

Niewątpliwą korzyścią z wzięcia udziału w projekcie jest otrzymanie dokumentów: listu rekomendującego od instytucji lub organizacji, w której odbędziesz praktyki oraz zaświadczenie od Narodowego Centrum Kultury za udział w projekcie. Poza tym dla praktykantów i praktykantek, którzy ukończyli praktyki i zostały dopełnione wszystkie formalności przygotowujemy specjalne bezpłatne szkolenie. Szkolenia obejmuje takie zagadnienia jak autoprezentacja lub promocja instytucji kultury. Jest też okazją do spotkania się z innymi uczestnikami i uczestniczkami projektu oraz z pracownikami i pracowniczkami Narodowego Centrum Kultury.

Jak aplikować?

Praktykanci i praktykantki zgłaszać się mogą poprzez portal Pracuj w kulturze