Embajada de España en Polonia

Program asystentów konwersacji w Hiszpanii. Aplikacje do 6 kwietnia

Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce prowadzi nabór do programu asystentów językowych w Hiszpanii. Program jest skierowany do szerokiego grona odbiorców: osób z wyższym wykształceniem lub studentów ostatniego lub przedostatniego roku studiów i polega na pracy w hiszpańskim systemie edukacji w roli asystenta na lekcjach konwersacji z jęz. angielskiego.

Jeśli znasz język angielski na znakomitym poziomie to ta oferta jest właśnie dla Ciebie! Nie są wymagane żadne szczególne kwalifikacje, a poziom znajomości języka angielskiego można akredytować za pomocą oficjalnych dyplomów i certyfikatów lub poprzez rozmowę kwalifikacyjną.

Jak wygląda program?

- Program jest przeznaczony na rok szkolny 2021-2022 (od 1 października do 31 maja). Istnieje również możliwość przedłużenia tego doświadczenia o rok lub nawet więcej!

-Asystenci mają 12 godzin pracy tygodniowo, za co otrzymują rekompensatę w wysokości 700€ miesięcznie.

-Asystentowi zawsze będzie towarzyszył nauczyciel prowadzący dany przedmiot i będzie on przede wszystkim starał się współpracować w ćwiczeniach z zakresu konwersacji, które zostaną mu przydzielone, oraz wspierać nauczyciela na lekcji.

Dlaczego warto?

Jest to jeden z najlepszych sposobów na poznanie hiszpańskiego systemu edukacji, od tzw. środka, jak i na wspaniałe zanurzenie się w języku w bardzo sprzyjających warunkach.

Jedną z atrakcji tego programu jest to, że jest on kompatybilny z każdą inną działalności. Pozwala również na całkowitą integrację asystenta zarówno w szkole, jak i w środowisku.

Aplikuj do programu jeżeli spełniasz poniższe warunki:

● jesteś osobą poniżej 60 roku życia;

● posiadasz dyplom - dziedzina nie ma znaczenia lub obecnie studiujesz na ostatnim lub przedostatnim roku studiów;

● twoja znajomość języka angielskiego jest minimum na poziomie C1;

● mówienie po hiszpańsku nie jest wymagane, ale będzie dodatkowym atutem;

● posiadasz certyfikaty, dyplomy, ukończone kursy czy wolontariaty (i tym podobne!)

Więcej informacji w tym zakresie można znaleźć na stronie internetowej biura oraz na oficjalnej stronie programu (z instrukcjami, tutorialami i innymi dokumentami przetłumaczonymi na język angielski). Wszelkie pytania w języku polskim, angielskim lub hiszpańskim można kierować telefonicznie pod numer telefonu: 226 269 822 lub na adres mailowy jramon.horillo@educacion.gob.es

Plik audio z krótkim opisem programu w języku polskim

Krótkie video stworzone przez asystentkę, która obecnie pracuje w Hiszpanii

Filmik, z którego dowiesz się jak dołączyć do programu (English version of how to join the program)