2021-01-25 11:15 Suszek Karolina
teach for poland

Rekrutacja do programu Teach for Poland

mentoring nauczyciel filologia matematyka
Teach for Poland rekrutuje do Programu dla EduLiderów! Aplikacje można składać w 2 turach, od 18.01 do 7.02 oraz od 15.02 do 14.03

Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji Teach For All, która działa w 59 krajach na całym świecie. Teach For Poland działa na rzecz równych szans w dostępie do edukacji wysokiej jakości dla wszystkich dzieci, tak aby mogły uczyć się w nowoczesnym ekosystemie kształcenia, rozwijać umiejętności na miarę XXI wieku, odkrywać i wykorzystywać swoje unikalne zdolności oraz mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie swojej społeczności lokalnej, Polski i świata.

Dobra edukacja zależy przede wszystkim od kompetentnych i szczęśliwych Edukatorów!

Dlatego jeśli interesuje Cię ścieżka kariery, która pomoże rozwinąć Twoje kompetencje, wesprze Cię w świadomy rozwoju i jednocześnie pozwoli mieć realny wpływ na problemy polskiej edukacji, to właśnie Ciebie szukamy:)

Jak wygląda program?

2 lata programu spędzisz ucząc w podstawowej szkole publicznej na stanowisku anglisty lub matematyka w klasach IV-VIII, poznając przy tym realia sektora edukacji. Fundacja wesprze Cię w rozwoju poprzez indywidualną współpracę z coachem edukacyjnym. Zrealizujesz z dziećmi projekt społeczny, dołączysz do globalnej społeczności edukatorów, będziesz mieć wpływ na przyszłość polskiej edukacji!

Elementem programu jest też w pełni opłacony, 6 tygodniowy Instytut Wakacyjny, który rozwinie Twoje kompetencje, przygotuje Cię do pracy w szkole oraz pomoże opracować indywidualną ścieżkę rozwoju.

A co po programie?

Staniesz się częścią globalnej sieci Alumnów Teach For All! Możesz stworzyć startup EdTech lub założyć przedsiębiorstwo społeczne, pozostać w szkole w roli nauczyciela lub zostać dyrektorem własnej niepublicznej placówki edukacyjnej. Wesprzemy Cię w realizacji nawet najśmielszych planów!

Zatem jeśli chcesz:

● Pracować z dziećmi i młodzieżą

● Rozwijać kluczowe umiejętności

● Mieć realny wpływ na problemy w Polsce

● Współtworzyć przyszłość edukacji

● Być częścią największej globalnej inicjatywy edukacyjnej na świecie!

● Mieć stabilne zatrudnienie w sektorze edukacji ...

Dołącz do programu!

Aplikuj do programu jeżeli spełniasz poniższe warunki:

● jesteś osobą poniżej 35. roku życia;

● posiadasz co najmniej dyplom licencjata z kierunków matematycznych, filologii angielskiej lub kierunków pokrewnych;

● masz poczucie misji zawodu nauczyciela i wiarę w nieograniczony potencjał dzieci;

● chcesz rozpocząć pracę w szkole lub pracujesz w zawodzie nauczyciela nie dłużej niż 3 lata;

● wierzysz, że dzięki edukacji można zmieniać świat!

Co oferujemy:

● Instytut Wakacyjny – kilkutygodniowy intensywny kurs, który przygotuje Cię do pracy w szkole;

● 2-letni program tutoringowy z doświadczonym trenerem edukacyjnym;

● Peer-Coaching i superwizję pod opieką ekspertów;

● stypendium – otrzymasz od nas 1000 zł brutto miesięcznie (jako dodatek do wynagrodzenia ze szkoły) przez dwa lata trwania programu;

● ofertę pracy w jednej z publicznych szkół podstawowych (klasy IV-VIII) w województwie mazowieckim lub kujawsko-pomorskim;

● wsparcie w wyborze ścieżki kariery po programie;

● dostęp do globalnej społeczności EduLiderów Teach for All;

● Inwestycję w Twój rozwój w wysokości ok 65 000 PLN

Miejsce pracy: województwo mazowieckie lub województwo kujawsko - pomorskie

Start programu: Lipiec 2021 wraz z rozpoczęciem Instytutu Wakacyjnego.

Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie www.teachforpoland.org/kim-jest-edu-lider do dnia 07.02.2021, do końca dnia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji i szczegółach programu, zapraszamy na stronę: http://teachforpoland.org/