2020-12-04 11:41 Andrzejewska Adriana
Uniwersytet SWPS

ZUS dla studenta - Ubezpieczenia społeczne w praktyce - wykład online

Chcesz podpisać umowę o pracę? A może już łączysz studia z pracą? Dowiedz się jakie rozwiązania ma ZUS dla studentów - pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą.

Biuro Karier Uniwersytetu SWPS zaprasza na wykład Romualda Krasowskiego* specjalisty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pt. ,,ZUS dla studenta - ubezpieczenia społeczne w praktyce”.

Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem narzędzia Google Meet, w poniedziałek 14 grudnia 2020 r. w godz. 15.00-16:00.

Agenda wykładu:

1.Rodzaje umów i ubezpieczenia.

2.Działalność gospodarcza – jak założyć, jakie składki płacimy.

3. Ulgi składkowe m.in. Mały ZUS PLUS

4.Ubezpieczenie zdrowotne studenta.

5.Nianie.

6.Czy studentowi coś się należy?

7. Elektroniczny ZUS.

Zapisy dostępne https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd9ljngQaqvovmt0R5U5zsrdgU4ZLhHaoAU40zt__x3dGT0jg/viewform

Link do spotkania online zostanie przesłany na podany w formularzu adres e-mail.

Romuald Krasowski – Absolwent pedagogiki oraz absolwent zarządzania (w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie). Ukończył studia podyplomowe z rachunkowości i podatków, a także z prawa pracy. Menedżer w firmach handlowych (FMCG) oraz dziennikarz (m.in. w PAP S.A.). Od blisko 18 lat pracownik II Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przez 16 lat kierujący wydziałem płac, a następnie wydziałem administracyjno-gospodarczym. Obecnie koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w II O/ZUS. Propaguje wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych m.in. prowadząc wykłady w szkołach wyższych i średnich oraz w ramach Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” realizowanym przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji (CPBiL) we współpracy z Centrum Banków Polskich. Doświadczony szkoleniowiec z zakresu ubezpieczeń społecznych, płac i kadr oraz programu Płatnik.