2020-03-11 12:36
coronavirus

Informacja w związku z odwołaniem zajęć na Uczelni / Information in connection with the cancellation of classes at the University

ogłoszenie, coronavirus
Drodzy Studenci_ki W trosce o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, a także wychodząc na przeciw potrzebom Waszego rozwoju zawodowego, Biuro Karier Uniwersytetu SWPS informuje, że do dnia 25 marca, lub dnia, w którym ponownie zaczniecie Państwo zajęcia na Uczelni zmieniamy formę kontaktu, a indywidualne konsultacje w ramach Biura Karier będą odbywały się przede wszystkim w formie on-line.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji za pomocą komunikatorów Skype i Hangout. Osoby, które przed 22 marca umówiły się na spotkanie z osobami z Biura Karier otrzymają indywidualne zaproszenia na spotkania online. Oczywiście jesteśmy również gotowi przenosić terminy spotkań na czas po zakończeniu okresu ochronnego.

Zgodnie z postanowieniem Rektora Uniwersytetu SWPS wszystkie wydarzenia organizowane przez Biuro Karier, w tym warsztaty, oraz spotkania z pracodawcami planowane przed 22 marca przenosimy na inne terminy.

Dziękujemy za Wasze zrozumienie i cieszymy się, że możemy Was wspierać w rozwoju Waszych ścieżek kariery.

Zespół Biura Karier Uniwersytetu SWPS

ENGLISH VERSION

Dear students

For the sake of your safety and health, as well as to meet the needs of your professional development, the Career Office of the SWPS University informs that by March 23, or the day when you start classes again at the University, we change the form of contact, and individual consultations as part of Career offices will be held primarily in the on-line form.

We are at your disposal via Skype and Hangout. People who before March 22 have arranged to meet people from the Career Office will receive individual invitations to online meetings. Of course, we are also ready to postpone the dates of meetings after the end of the protection period.

In accordance with the decision of the Rector of the University of Social Sciences and Humanities, all events organized by the Career Office, including workshops, and meetings with employers planned before March 22 are moved to other dates.

Thank you for your understanding and we are glad that we can support you in the development of your career paths.

Greetings

Career Office Team SWPS University