Konferencja "Przygody Umysłu"
21–22 listopada 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Przygody umysłu. (Nie)moc przedmiotów w edukacji STEM. W konferencji udział wezmą wybitni naukowcy i praktycy, których wystąpienia zainicjują dyskusję nad rolą obiektów materialnych w uczeniu się.
Konferencję otworzą:
- Robert Firmhofer, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik
- Dr Margaret Honey, Dyrektor Naczelna New York Hall of Science
Goście specjalni:
- Prof. Manu Kapur z Politechniki Federalnej w Zurychu, ekspert w dziedzinie nauk o uczeniu się, opowie o produktywnym niepowodzeniu, czyli o roli błędów w uczeniu się i ich wpływie na projektowanie.
- Prof. Ricardo Nemirovsky, projektant i autor pionierskich badań nad ucieleśnionym charakterem poznania i rolą artefaktów w procesie uczenia się wygłosi wykład na temat relacji między poznaniem a emocjami.
- Dr Estrid Sørensen, wykładowczyni Psychologii Kultury i Antropologii Wiedzy na Uniwersytecie Ruhry, autorka pracy Materiality of Learning: Technology and Knowledge in Educational Practice, przybliży problem materialności uczenia się.
Przygody umysłu to nie tylko inspirujące wykłady i twórcze dyskusje, ale również doskonała okazja do nawiązania kontaktów i zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami edukacyjnymi. Program konferencji obejmuje prelekcje specjalistów i interaktywne sesje z ich udziałem, a także imprezę BADNIGHT, podczas której naukowcy z godnością opowiedzą o swoich największych badawczych porażkach.
Jeśli jesteś:
- specjalistą ds. badań i rozwoju w obszarze edukacji, zabawy, gier,
- projektantem robotów edukacyjnych, zestawów lub innych pomocy naukowych,
- twórcą gier i zabawek,
- badaczem, naukowcem, ewaluatorem wystaw,
- kuratorem lub projektantem wystaw edukacyjnych,
- nauczycielem, który tworzy własne pomoce naukowe,
lub po prostu interesujesz się innowacyjnymi badaniami procesów uczenia się, nie może Cię zabraknąć na konferencji Przygody umysłu. Rejestracja trwa do 31 października lub do wyczerpania limitu miejsc (Formularz zgłoszeniowy).
Konferencja odbywa się w języku angielskim. Udział jest płatny. Program konferencji znajduje się tutaj. Więcej informacji o konferencji znajdziesz na stronie adventures.kopernik.org.pl. Spotkajmy się w Koperniku!