2019-09-23 12:36 Suszek Karolina
absolwenci

Jak oni zaprojektowali swoją karierę? Przyjdź na spotkanie z absolwentami

kariera absolwenci
Co po studiach? Jakie wymagania ma wobec absolwentów rynek pracy? Jak poradzili sobie na nim projektanci po School of Form Uniwersytetu SWPS? Jakie perspektywy rozwoju zawodowego daje nasza uczelnia studentom zagranicznym? Zapraszamy na panel dyskusyjny z udziałem naszych absolwentów i połączony z wystawą prac. Spotkanie będzie okazją do rozmów, networkingu, wymiany doświadczeń czy po prostu poznania się naszej braci studenckiej. Wydarzenie poprowadzi Kaja Tomczyk – psycholog i trener po studiach na Uniwersytecie SWPS. Projekt finansowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu „International Alumni”.

Kiedy: 27 września 2019 roku

Godz. 18.00 - 20.00

Zgłoszenia przez formularz

PANEL DYSKUSYJNY | GODZ. 18.00-19.30

Irina Grishina (Rosja, Kamczatka) – absolwentka wzornictwa w School of Form Uniwersytetu SWPS, projektuje ceramikę

Danił Daneliuk (Ukraina) – absolwent i wykładowca domestic design w School of Form Uniwersytetu SWPS, fotograf

Viktoriia Usenko (Ukraina) – absolwentka domestic design w School of Form Uniwersytetu SWPS, założycielka Open Fashion Studio

Kaja Tomczyk – prowadzenie – absolwentka psychologii

Podczas spotkania paneliści podzielą się swoimi wiedzą i doświadczeniami związanymi z rozpoczęciem pracy zawodowej. Opowiedzą o tym, jak realizowali autorskie projekty, zakładali i rozwijali firmy w czasie studiów i po ich zakończeniu.

NETWORKING | GODZ. 19.30-20.00

Po panelu przyjdzie czas na integrację, wymianę doświadczeń i zacieśnianie więzi między polskimi i zagranicznymi studentami i absolwentami naszego uniwersytetu. Uczestnicy będą mogli obejrzeć prace zaproszonych gości, poznać ich, zapytać o wskazówki, jak odnieść sukces po studiach w Polsce. Wydarzenie pozwoli docenić dokonania i sukcesy naszych absolwentów zagranicznych w życiu zawodowym, społecznym i uczelnianym.

Prowadząca spotkanie:

Kaja Tomczyk – psycholog, trener umiejętności społecznych dorosłych, młodzieży i dzieci. Głęboko wierzy w sens zbliżania się do swoich emocji i wrażliwości. Lubi dzielić się wiedzą i towarzyszyć innym w ich podróży poszukiwania samych siebie. Absolwentka Uniwersytetu SWPS na kierunku psychologia społeczna. Aktualnie w trakcie Szkoły Treningów i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku INTRA. Jej pasją jest prowadzenie wieczorów filmów psychologicznych w Poradni Terapeutycznej i Pruszkowskim Klubie Filmowym. Pisze o relacjach i filmach na swoim blogu(www.kajabaja.pl) oraz portalach psychologicznych.

Paneliści:

Irina Grishina – urodziła się w 1988 r. w Pietropawłowsku Kamczackim. Ukończyła studia ekonomiczne w Rosyjskiej Akademii Handlu Zagranicznego. Od lat zajmuje się fotografią, dzięki której w 2012 r. znalazła się w Polsce; po wygraniu międzynarodowego stypendium rozpoczęła studia z wzornictwa w School of Form w Poznaniu. Fotografia służyła jej jako pomoc w projektowaniu, pozwalała lepiej obserwować świat i zachowanie ludzi, a potem przekładać te obserwacje na projekty. Ceramika w jej życiu pojawiła się przypadkiem, zachwyciła ją swą taktylnością, zarówno w procesie wytwarzania, jak i jako końcowy produkt. Irina stara się łączyć w swych pracach funkcjonalność, która jest jedną z podstaw projektowania z pięknem, rozumianym jako harmonia, równowaga i naturalność. https://ivgrishina.wordpress.com.

Danił Daneliuk – absolwent domestic design w School of Form, zajmuje się projektowaniem tożsamości marek. Fotograf i wykładowca School of Form. Pracował m.in. z Fujitsu Siemens, Wrigley, Ukrainian Center for Cycling Expertise, Norway Embassy, AIDS Alliance, Concordia Design, Schattdecor, Volkswagenem i innymi. Laureat nagrody głównej w konkursie Młodzi na Start 2017, organizowanej przez Elle Decoration. Autor identyfikacji wizualnej wystawy Empatia Teraz!.

Viktoriia Usenko – aabsolwentka kierunku domestic design w School of Form. Jej kolekcja stworzona na potrzeby pracy dyplomowej została zaprezentowana na międzynarodowej wystawie w Poznaniu podczas Arena Design. Odbyła staż w studio Iris Van Herpen w Amsterdamie. Po powrocie na Ukrainę została zaproszona do utworzenia działu projektowania odzieży w szkole Release Education. Tworzyła kolekcje dla ukraińskich marek odzieżowych. W 2017 r. założyła szkołę projektowania Open Fashion Studio w sercu Kijowa. uczniów.