2019-06-07 12:43 Suszek Karolina
jak zostać

Jak zostać psychologiem sportu?

psychologia sportu
Już 13.05.2019 r. o godzinie 17.30 w sali S305 Uniwersytetu SWPS odbędzie się spotkanie z cyklu "Jak zostać...?" organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii w Warszawie we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu SWPS. Podczas wykładu wygłoszonego przez eksperta – dr Dariusza Parzelskiego, będziecie mieli okazję dowiedzieć się, jak zostać psychologiem sportu.

Jeśli studiujesz psychologię i wciąż zastanawiasz się, jaką ścieżkę kariery wybrać, nie zwlekaj i przyjdź koniecznie!

Wydarzenie Facebook

Garść informacji o naszym gościu:

dr Dariusz Parzelski, certyfikowany Psycholog Sportu Klasy Mistrzowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Psychologii Sportu na warszawskim AWF.

Od 2000 roku współpracuje z zawodnikami i trenerami w przygotowaniu mentalnym do treningów i startów. Członek Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Association for Applied Sport Psychology.

Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii sportu i aktywności fizycznej. Pan Dariusz Parzelski prowadzi prywatną praktykę w zakresie psychologii sportu, współpracuje z zawodnikami trenującymi m.in.: jeździectwo, szermierkę, pływanie, rajdy i wyścigi samochodowe, taniec towarzyski, tenis ziemny, żeglarstwo, judo, piłkę nożną, karate, łucznictwo, koszykówkę, snooker, poker sportowy, wyścigi motocyklowe, strzelectwo, kitesurfing, łyżwiarstwo figurowe, szybownictwo, siatkówkę, badminton, tenis stołowy, e-sport, badminton, łyżwiarstwo szybkie, short track. Współpracuje on m.in. z aktorami, muzykami, śpiewakami operowymi, lekarzami, biznesmenami, menadżerami, traderami.Od maja 2018 roku zajmuje się opieką psychologiczną dla traderów (współpraca z TRMEW OBRÓT S.A). Ponad to współpracował z Herrero Tennis Academy – tenis ziemny (od października 2017r. do września 2018r.), z klubem KP Legia Warszawa — piłka nożna (od sierpnia 2008 do maja 2010r.), z klubem BT Wózki Pruszków — koszykówka (od stycznia do maja 2008r.), z Kadrą Narodową kobiet i mężczyzn w Judo (od marca do września 2005r.). Prowadził także treningi umiejętności psychologicznych i radzenia sobie ze stresem dla zawodników trenujących łucznictwo w klubach RKS Marymont Warszawa, PTG Sokół Radom, KS Drukarz Warszawa (lipiec 2001r., lipiec 2002r.).

Współprowadzenie z Beatą Mieńkowską treningu umiejętności psychologicznych i radzenia sobie ze stresem dla zawodników trenujących tenis ziemny (od października 1999r. do czerwca 2001r.

Pan Dariusz Parzelski był także Kierownikiem Zakładu Psychologii Sportu – od października 2009r. do września 2013r., zajmował się organizacją i prowadzeniem specjalności „Psychologia sportu i rekreacji” w ramach kierunku Psychologia – od października 2010 do września 2016r., organizacją i prowadzeniem szkoleń z zakresu psychologii sportu – od marca 2006 do września 2010. Prowadził również zajęcia na Studiach Podyplomowych Psychologia Sportu Pozytywnego SWPS Sopot – 2011 – 2014r. Wcześniej na Studiach Podyplomowych z Psychologii Sportu – AWF Warszawa, 2008 – 2010r., na Studiach Podyplomowych z Psychologii Sportu – Uniwersytet Gdański, 2009r. oraz zajmował się prowadzeniem zajęć fakultatywnych z zakresu psychologii sportu oraz treningu relaksacyjnego na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – od lutego 2002r. do czerwca 2009r.