2019-02-26 15:53 Suszek Karolina
hanny-naibaho-388587-unsplash

Biznes chiński z bliska

chiny spotkanie kariera biznes
* Interesujesz się kulturą Azji Wschodniej? * Znasz podstawy języka chińskiego lub wietnamskiego? * Chcesz poznać charakterystykę azjatyckiej kultury biznesowej? * Pragniesz poznać chińskie firmy w Polsce Przyjdź i dowiedź się więcej na temat możliwości rozwoju Twojej kariery. Spotykamy się 04.03.2019 (poniedziałek), godz. 15.00 – 16.30, sala S102

Gwałtownie rozwijająca się gospodarka Kraju Środka stawia coraz nowsze wyzwania ludziom zainteresowanym zmianami zachodzącymi w otaczającym nas świecie. Dla studentów i absolwentów związanych z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym, to nie tylko wyzwanie intelektualne, ale także realna szansa by wiedzę zdobytą podczas studiów zweryfikować w praktyce.

Spotkanie, na które chcemy Państwa zaprosić to realna możliwość spotkania naszych oczekiwań, pomysłów, ale też i wątpliwości z realiami ciągle rozwijającego się świata. Różnice kulturowe, ciągle zmieniające się wyzwania, a także rosnący potencjał azjatyckiego tygrysa pozwalają oczekiwać, że będzie to naprawdę interesujący czas pełen wrażeń.

Zatem, jeżeli:

• Interesujesz się kulturą Azji Wschodniej?
  • Znasz podstawy języka chińskiego lub wietnamskiego?
  • Chcesz poznać charakterystykę azjatyckiej kultury biznesowej?
  • Pragniesz poznać chińskie firmy w Polsce

Przyjdź i dowiedź się więcej na temat możliwości rozwoju Twojej kariery!

Spotykamy się 04.03.2019 (poniedziałek), godz. 15.00 – 16.30, sala S305

Wypełnij formularz, aby zarezerwować miejsce na spotkaniu.

Następnie oczekuj na wiadomość potwierdzającą udział w wydarzeniu przesłany z adresu: biurokarier@swps.edu.pl

Spotkanie poprowadzi Pan Bartosz Komasa, Dyrektor ds. Relacji Korporacyjnych, CEE, Bank of China (Luxembourg) S.A., który od 15 lat zajmuje się polsko-chińskimi stosunkami gospodarczymi.

Swoją pracę rozpoczynał od obsługi polskich firm w Wydziale Ekonomiczno- Handlowym Ambasady RP w Pekinie.

Od 2004 do 2012 roku pracował w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), gdzie był odpowiedzialny za obsługę azjatyckich inwestorów (m.in. Chiny, Japonia, Korea Płd.). Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu różnic międzykulturowych, negocjacji i inwestycji zagranicznych. Pan Komasa doradza także polskim przedsiębiorstwom, które współpracują z firmami azjatyckimi, głównie chińskimi. Wprowadza na rynki azjatyckie polskie firmy spożywcze oraz kosmetyczne. Jest wykładowcą Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz wielu Uczelni Wyższych (m.in. Akademii im. Leona Koźmińskiego), ekspertem ds. Chin w Związku Pracodawców i Przedsiębiorców (ZPP) oraz Rady Biznesu.

W lutym 2012 r. Bartosz Komasa wprowadził do Polski pierwszy chiński bank – Bank of China. Objął w nim początkowo funkcję Business Development Managera, następnie Dyrektora ds. Relacji Korporacyjnych. Nadzoruje kwestie związane z rozwojem rynku, pozyskiwaniem nowych klientów, koordynuje relacje z chińskimi oraz polskimi przedsiębiorstwami.