.

Poznajmy Twoją markę. Co jeszcze możemy zrobić wspólnie?

Organizujemy warsztaty dla studentów i absolwentów we współpracy z biznesem
  1. Organizujemy warsztaty dla studentów i absolwentów we współpracy z biznesem

Wspólnie możemy zaproponować studentom naszej uczelni temat dotyczący rozwoju zawodowego w danym obszarze, procesu rekrutacyjnego w danej firmie czy i symulacji rozmowy rekrutacyjnej. Organizujemy warsztaty w formie online, dzięki czemu możemy na nie zaprosić studentów wszystkich kampusów. Istnieje możliwość zorganizowania wydarzenia dedykowanego wybranej grupie odbiorców np. osobom zrzeszonym w kole naukowym lub osobom studiującym na danej specjalizacji. Używamy platformy Google, ale możemy dostosować się do Państwa potrzeb co do komunikatorów.

Tylko w ubiegłym roku akademickim współpracowaliśmy już m.in. z: Randstad, Allegro, Google, Accenture, IKEA, Philips, Schneider Electric, Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko, Cloudity, Velux, Linkedin.

2.  Spotkania z absolwentkami_ami prezentujące ścieżki karier oraz obszary biznesu

Organizujemy także spotkania z naszymi absolwentami, którzy opowiadają o swoich ścieżkach kariery - jeśli nasi absolwenci są członkami Waszych zespołów chętnie się z nimi spotkamy i omówimy możliwości współpracy.

Specjaliści w swojej branży, wiele lat doświadczenia zawodowego oraz gotowość do dzielenia się wiedzą. Jeżeli mowa o Państwa organizacji - zapraszamy! Podczas konsultacji z naszym konsultantem zajmiemy się organizacją seminarium lub warsztatu dla studentów i/lub absolwentów na wybrany temat. Zapraszamy również do zgłaszania udziału podczas organizowanych targów pracy lub konferencji/paneli dyskusyjnych organizowanych we współpracy z Wydziałami Uniwersytetu.

3. Promocja firmy/organizacji w ramach gry edukacyjnej prowadzonej przez Biuro Karier - Tajemnica Pieczęci

Celem portalu jest zwrócenie uwagi studentów na najważniejsze aspekty budowania kariery oraz kompetencje istotne na rynku pracy. Co tydzień studenci otrzymują dostęp do nowych treści w formie e-booków, infografik, animacji czy TED Talks. Za przeczytanie materiałów oraz rozwiązanie testów czy symulacji studenci otrzymują punkty, a te mogą wymieniać na nagrody. Postęp w grze przekłada się również na poziom rozwinięcia kompetencji społecznych takich jak: komunikacja, współpraca, orientacja na cel czy adaptacyjność. W tej chwili w portalu gra ponad 1450 studentów.

Możliwy obszar współpracy:
    Dzięki portalowi możemy promować markę Pani firmy - poprzez udostępnianie informacji o aktualnych wydarzeniach lub fundowanie nagród dla studentów, które widoczne są dla wszystkich użytkowników w sklepie z nagrodami. Nagrodę mogą stanowić np. firmowe gadżety, warsztaty, rozmowy z rekruterami, dni otwarte w firmie.

Na krótkim filmiku mogą Państwo zobaczyć jak portal wygląda i jakie cele sobie postawiliśmy.

4. Targi Pracy: w ostatnim tygodniu listopada każdego roku organizujemy targi pracy pod nazwą Skandynawski Tydzień Kariery. Targi kierujemy do studentów wszystkich kierunków naszego Uniwersytetu. Proponujemy takie formy współpracy: warsztaty, wykłady, spotkania z rekruterami. Dużą popularnością wśród naszych studentów cieszą się wydarzenia dotyczące skandynawskiego modelu pracy wraz z elementami kultury organizacyjnej.

5. Publikacja oferty pracy.

Aby opublikować oferty pracy, praktyk i staży dla studentów zachęcamy do skorzystania z formularza. Oferta pracy pojawia się w wewnętrznym portalu studenta. Dodawanie treści nie wymaga logowania się ani rejestrowania.

6. Praktyki / staże - oferty te mogą być udostępniane zarówno przez formularz, jak i poprzez systematyczną współpracę w ramach umowy partnerskiej z danym kierunkiem. Praktyki stanowią często pierwsze źródło kontaktu studenta/ki z daną organizacją. Obecnie, liczba godzin praktyk na kierunkach o profilu praktycznym znacznie powiększyła się. Oznacza to, dłuższą możliwość współpracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiajmy!

Anna Sawczuk tel: +48 887 604 658, biurokarier@swps.edu.pl