.

Co potrafią studenci i absolwenci filologii?

Uniwersytet SWPS kształci studentów na kierunkach: ● Filologia angielska (rozszerzenia: chiński, hiszpański, japoński, koreański, niemiecki) ● Filologia norweska (rozszerzenie: angielski) ● Filologia szwedzka (rozszerzenie: angielski) ● Iberystyka (rozszerzenie: angielski) ● Italianistyka ● Studia azjatyckie. Chiny i Azja Wschodnia (rozszerzenia: chiński, koreański, japoński).

Uniwersytet SWPS kształci studentów na kierunkach:

• Filologia angielska (rozszerzenia: chiński, hiszpański, japoński, koreański, niemiecki)
  • Filologia norweska (rozszerzenie: angielski)
  • Filologia szwedzka (rozszerzenie: angielski)
  • Iberystyka  (rozszerzenie: angielski)
  • Italianistyka
  • Studia azjatyckie. Chiny i Azja Wschodnia (rozszerzenia: chiński, koreański, japoński).

Studenci filologii na Uniwersytecie SWPS są przygotowani do wyjścia na rynek pracy i aktywnej pracy zawodowej, ze względu na szeroko oferowane zajęcia praktyczne oraz obowiązkowe praktyki językowe. Studenci doskonalą swój warsztat poprzez zagraniczne wyjazdy do uczelni partnerskich uniwersytetu. Mogą dzięki temu praktykować język w życiu codziennym jak i zdobywać doświadczenia i wiedzę stricte połączoną z kulturą danego kraju oraz poznawać jego kontekst społeczno-gospodarczy.

Każdy student, niezależnie od wybranej filologii, dodatkowo kończy studia z poziomem min. C1 w języku angielskim. Ma też możliwość uzyskania certyfikatu z dodatkowego języka np. chińskiego, koreańskiego czy japońskiego.

Wartością dodaną jest element biznesowy (specjalizacja), która pozwala poznać podstawy ekonomii, przedsiębiorczości oraz prawa w nauczanym języku co pozwala poznać specyfikę biznesu oraz współpracy z partnerami zagranicznymi.

Studenci podczas nauki korzystają z zaawansowanych technologii tj. kabiny do tłumaczeń konferencyjnych, tablic interaktywnych oraz specjalistycznych programów komputerowych wspierających tłumaczenia. Grupa studentów filologii SWPS to społeczność międzynarodowa. Studenci mają możliwość rozmowy zarówno z wykładowcami native-speakerami jak i zagranicznymi studentami.

Absolwentami studiów filologii są zarówno osoby wchodzące na rynek pracy jak również osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym. Obie grupy poprzez studia na SWPS zdobywają wysokie kwalifikacje językowe, jak również wyróżniają się wiedzą kulturową, biznesową czy prawną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiajmy!

Anna Sawczuk, tel: +48 887 604 658, biurokarier@swps.edu.pl