Numer referencyjny
110387/2021

Zapraszamy do zespołu szkoły MOST - Nauczyciel Opiekun Świetlicy, Nauczyciel Wspomagający, Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej

Oferta ważna do
2021-02-06
Branża
Nauka/Edukacja
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Książenice (blisko Warszawy, obok Podkowy Leśnej, Milanówka, Grodziska Mazowieckiego)
Nie określono

Kontakt

Opiekun
Paulina Milonas
Adres e-mail
edulab@most.edu.pl
Telefon
515 580 150

Niepubliczna Szkoła Podstawowa MOST - Fundacja Mosty Edukacji
MOST to szkoła, która w nowoczesny sposób przekazuje wiedzę i uczy umiejętności przyszłości, które stanowią FUNDAMENT budowania relacji oraz poczucia sprawczości i własnej wartości. Idea szkoły to SOJUSZ różnych nurtów pedagogicznych, gdzie wspieramy dzieciaki różnymi metodami, adekwatnymi do momentu rozwojowego czy tematu. Uczniowie mogą tu rozwijać swój potencjał i odkrywać własne uzdolnienia, a środowisko rywalizacji zamienić na środowisko współpracy. Rozwijamy CIEKAWOŚĆ świata, kształtujemy ODWAGĘ do działania, wspieramy SAMODZIELNOŚĆ w myśleniu i podejmowaniu własnych decyzji. Naszą bazą są zawsze RELACJE i podążanie za potrzebami dziecka. Chcemy, żeby dzieciaki rozumiały jak działa otaczający nas świat, rozwijały KRYTYCZNE MYŚLENIE, poznały siebie i swoje emocje, doświadczały budowania relacji z innymi. Wyposażone w kompetencje społeczne, mogły budować w sobie poczucie SPRAWCZOŚCI i własnej wartości.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa MOST w Książenicach koło Warszawy, niedaleko Milanówka, Podkowy Leśnej i Grodziska Mazowieckiego, rekrutuje. Rozwijamy się, tworzymy nowe grupy, powiększamy zespół!

Kim jesteśmy? Szkoła MOST działa według sojuszu różnych nurtów pedagogicznych. W edukacji są dla nas ważne: edukacja oparta na relacji, budowanie sprawczości i samodzielności, kompetencje 4K (szczególnie krytyczne myślenie), podmiotowość dziecka.

Kogo obecnie zapraszamy do współdziałania? Poszukujemy nauczycieli: opiekuna świetlicy, nauczyciela wspomagającego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej! Zapraszamy na wybrane przez Ciebie stanowisko!

Jeśli jesteś jeszcze studentką/em lub masz pytania w kwestii roli, wymagań formalnych, daj znać, jesteśmy otwarci na różne opcje.

Stacjonarny tryb pracy w siedzibie Niepublicznej Szkoły Podstawowej MOST.

Co oferujemy? Partnerską atmosferę współpracy, bez sztywnych procedur, za to z organizacją tworzącą warunki do realizacji Twoich pomysłów edukacyjnych. Tworzymy środowisko pracy przyjazne dla profesjonalnego rozwoju, gdzie możesz się rozwijać poprzez udział w projektach, szkoleniach i innych inicjatywach w ramach działalności Kampusu Edukacyjnego MOST. Wierzymy, że motywujące wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia to niezbędne czynniki dla komfortu pracy. Mamy też dobrą kawę i obiady dla nauczycieli. Jak do nas dołączyć? Jeśli chcesz się stać częścią naszego zespołu, wyślij CV i list motywacyjny na adres: praca@most.edu.pl W liście napisz o sobie i dlaczego interesuje Cię praca w MOST, co chciałbyś wnieść do zespołu, jakie Twoje umiejętności, pasje i doświadczenie mogą być ciekawe dla działalności i rozwoju naszej szkoły. Zachęcamy, by być autentycznym i szczerym. Chcemy Cię poznać takim jaka/i jesteś. Dołącz też informację, jaki jest zakres Twoich formalnych uprawnień nauczania zgodnie z wymogami systemu oświaty. Prosimy także o załączenie w aplikacji standardowej klauzuli RODO.

Więcej o nas na stronie: https://most.edu.pl/praca/

Wymagania

  • umiejętność nawiązania świetnego kontakt z dziećmi, wspierania ich w samodzielności, rozwoju i inspirowania;
  • rozumienie, na czym polega budowanie partnerskich relacji z dziećmi i dorosłymi, w duchu NVC i stosowanie takiego podejścia w praktyce
  • gotowość do własnego rozwoju, traktowanie zmian jako stały element rozwoju i poszerzania horyzontów.
  • angażowanie się w wykonywane zadania
  • samodzielność w działaniu i doskonała organizacja pracy (także elastyczność)
  • umiejętność pracy zespołowej nad wspólnymi celami
  • podejście do swojej roli nauczyciela jako towarzysza i moderatora
  • umiejętność pracy metodą projektów - mile widziane
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć w grupie różnowiekowej, także outdoorowo - mile widziane
  • kompetencje w zakresie stosowania oceniania kształtującego - mile widziane
  • umiejętności w tworzeniu autorskich programów i pomysłów na zajęcia - mile widziane
  • znajomość języka angielskiego - mile widziane
  • Aha! I uwielbiamy poczucie humoru ;)

Zadania

  • Opiekun świetlicy – jako kierownik odpowiedzialny za całość zajęć, koncepcję i koordynację różnych świetlicowych aktywności. Praca na cały etat w godzinach 12.30-18.00 (wymaganie formalnie: przygotowanie pedagogiczne)
  • Nauczyciel wspomagający – jako współorganizujący proces kształcenia dzieci razem z nauczycielem wiodącym w grupie (wymagania: wyższe kierunkowe – edukacja wczesnoszkolna, pedagogika specjalna, przygotowanie pedagogiczne lub studenci ostatniego roku).
  • Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – jako nauczyciel wiodący w grupie (wymagania: wyższe kierunkowe – edukacja wczesnoszkolna, przygotowanie pedagogiczne).