Numer referencyjny
110010/2020

Staż terapeutyczny w programie PEERS ® (treningu umiejętności społecznych dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu)

Oferta ważna do
2020-03-04
Branża
Staże i praktyki
Rodzaj umowy/współpracy
Bezpłatny staż
Preferowane kierunki
Psychologia

Pracodawca

Stowarzyszenie Innowacji Społecznych ,,Mary i Max"
Stowarzyszenie Innowacji Społecznych “Mary i Max” prowadzi aktualnie 3 projektu: Wolontariat Koleżeński ,,Mary i Max", grupę samorzeczniczą dla osób w spektrum autyzmu i program PEERS®. Program PEERS® to 16-tygodniowy warsztat umiejętności społecznych dla dorosłych ze spektrum autyzmu, którzy są zainteresowani nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji koleżeńskich oraz innych bliskich relacji. Program PEERS® jest metodą opartą na dowodach. Obecnie trwają badania nad adaptacją polskiej wersji programu.

Stowarzyszenie Innowacji Społecznych “Mary i Max” zaprasza studentów psychologii na staż w grupie terapeutycznej dla osób ze spektrum autyzmu. Program PEERS ® to 16-tygodniowy warsztat umiejętności społecznych dla dorosłych ze spektrum autyzmu, którzy są zainteresowani nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji koleżeńskich oraz innych bliskich relacji. Program PEERS ® jest metodą opartą na dowodach. Obecnie trwają badania nad adaptacją polskiej wersji programu.

Oferujemy:

● pracę w doświadczonym zespole terapeutycznym,

● poznanie opartej na dowodach interwencji dla osób ze spektrum autyzmu,

● zdobycie doświadczenia klinicznego w pracy z dorosłymi ze spektrum autyzmu,

● zdobycie doświadczenia badawczego w obszarze badań klinicznych,

● możliwość zaliczenia praktyk studenckich.

Czas trwania: 2 marca – 30 czerwca 2020 r.

Liczba godzin: 3-5 godzin w tygodniu (łącznie 50-100 godzin, zależnie od zaangażowania)

Staż ma charakter bezpłatny.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV na adres: rekrutacja@maryimax.pl do 6 marca br.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zakończenia naboru.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Wymagania

  • ● student/ka lub absolwent/ka studiów psychologicznych, ● wysokie kompetencje interpersonalne, ● mile widziane wcześniejsze doświadczenia z osobami ze spektrum autyzmu.

Zadania

  •  udział w spotkaniach grupy terapeutycznej w charakterze asystenta terapeuty,  udział w omówieniach klinicznych i przygotowaniach do spotkań,  udział w pracach badawczych – pomoc w opracowaniu danych z kwestionariuszy.