Numer referencyjny
2

Staż w przedszkolu terapeutycznym i poradni psychologiczno-pedagogicznej w Wołominie koło Warszawy

Oferta ważna do
2020-01-02
Branża
Staże i praktyki
Rodzaj umowy/współpracy
Płatny staż
Miasto
Wołomin

Pracodawca

Vitautia
Jesteśmy organizacją łącząca w sobie Terapeutyczny Punkt Przedszkolny z fachową pomocą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej , a wkrótce także Szkoły Specjalnej skierowaną do dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju , niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz innymi deficytami . Zapewniamy kompleksową terapię w jednym miejscu (bez konieczności uciążliwych dojazdów) a także umożliwiamy pracę ze znanymi dziecku terapeutami. Poradnia prowadzi również wczesne wspomaganie rozwoju dla dzieci z opóźnionym rozwojem , oferujemy rodzicom szeroką gamę szkoleń , poradnictwo wychowawcze i rodzinne oraz diagnozujemy . Jesteśmy jedynym ośrodkiem w powiecie wołomińskim , który prowadzi kompleksowe diagnozy dzieci z podejrzeniem całościowych zaburzeń rozwoju . Zatrudniamy specjalistów z różnych dziedzin, tworzymy zgrany zespól specjalistów nastawionych na sukces terapeutyczny u naszych podopiecznych.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny  oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wołominie  organizuje  6. miesięczne  płatne staże dla absolwentów psychologii i pedagogiki specjalnej.

Nasi stażyści będą mieli okazję  :

poznać pracę w specjalistycznym placówkach terapeutycznych realizującą kompleksową terapię dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju i ich rodzin,

poznać i współorganizować pracę w grupie przedszkolnej ,

uczestniczyć w  zespołach terapeutycznych,

uczestniczyć w konsultacjach ,

uczestniczyć w diagnozach,

poznać  sposoby tworzenia programów i procedur terapeutycznych,

uczestniczyć w szkoleniach.

W czasie stażu wspierać   Cię będzie  zespół specjalistów (psychologowie, terapeuta integracji sensorycznej, fizjoterapeuci, logopeda, neurologopeda , pedagodzy specjalni)

Najlepszym stażystom  oferować będziemy zatrudnienie na samodzielnych stanowiskach  psychologa lub pedagoga specjalnego w naszych placówkach .

Zainteresowane osoby prosimy  o przesłanie Cv  wraz z krótką informacją o sobie  na adres : przedszkole@vitautia.pl

Wymagania

  • absolwent magisterskich studiów na kierunku psychologia lub student ostatniego roku

Zadania

  • zdobycie doświadczenia zawodowego w placówce realizującej kompleksowa terapię autyzmu ( poradnia i punkt przedszkolny)