Numer referencyjny
109708/2019

Poszukiwani wolontariusze do pracy z dziećmi i z młodzieżą

Oferta ważna do
2019-11-08
Wysokość wynagrodzenia
Branża
Staże i praktyki
Rodzaj umowy/współpracy
Bezpłatny staż
Region
woj. mazowieckie
Preferowane kierunki
Praktyczna Psychologia Społeczna

Opiekun
Agnieszka Wich
sdr.baza@gmail.com
226194267

Pracodawca

Stowarzyszenie dla Rodzin
Organizacja prowadzi działalność z zakresu pożytku publicznego. Nasza działalność obejmuje: 1. Działania: edukacyjne, opiekuńczo – wychowawcze, profilaktyczne, psychoprofilaktyczne, terapeutyczne, psychoterapeutyczne, szkoleniowe na rzecz dzieci, młodzieży, rodzin, dorosłych. 2. Wspieranie szeroko pojętego środowiska wychowawczego (rodzice, opiekunowie, pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni itp.) poprzez działania edukacyjne, doradcze, konsultacyjne, szkoleniowe. 3. Zapewnienie pomocy socjalnej dzieciom, młodzieży, rodzinom, dorosłym wywodzącym się z ubogich, patologicznych środowisk, będącym w trudnych, kryzysowych sytuacjach życiowych, która pomoże im w samodzielnym i aktywnym funkcjonowaniu w społeczeństwie. 4. Wypracowywanie efektywnych metod pracy z rodzinami, dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, kadrą merytoryczną. 5. Działalność wydawnicza i popularyzatorska propagująca wartości rodzinne oraz upowszechniająca metodykę pracy z rodzinami, dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. 6. Współpraca z instytucjami i organizacjami o podobnym profilu działań lub w zakresie osiągania celów Stowarzyszenia, z terenu Polski i zagranicy. 7. Wykonywanie zadań, które są zlecone i kontraktowane przez organy i instytucje Państwowe, samorządowe i inne jednostki organizacyjne, w zakresie celów i zadań statutowych Stowarzyszenia. 8. Prowadzenie ośrodków i placówek realizujących zadania na rzecz dzieci, młodzieży, rodzin, dorosłych, środowiska wychowawczego, innych organizacji i instytucji, które mają charakter konsultacyjny, poradniany, edukacyjny, opiekuńczo – wychowawczy, doradczy, psychoprofilaktyczny, terapeutyczny, socjoterapeutyczny, psychoterapeutyczny, interwencyjny, informacyjny, ochrony zdrowia; w tym prowadzenie placówek niepublicznych. 9. Prowadzenie działań w sposób: stacjonarny (dzienny i całodobowy), ambulatoryjny, w środowisku otwartym – w terenie, w formach wyjazdowych (w tym organizowanie form wypoczynku dla dzieci, młodzieży, rodzin, dorosłych) 10. Ogłaszanie konkursów oraz przyznawanie nagród i stypendiów, w zakresie celów statutowych Stowarzyszenia. 11. Zatrudnianie do realizacji swych zadań realizatorów w tym specjalistów oraz korzystanie z pomocy wolontariuszy. Tworzenie i wchodzenie w skład partnerstw publiczno – społecznych.

Poszukujemy wolontariuszy (studentów nauk społecznych: pedagogika, psychologia, itp.) do pracy w specjalistycznej placówce wsparcia dziennego na Pradze-Północ. Zadaniem wolontariusza będzie wsparcie prowadzącego zajęcia, pomoc dzieciom w nauce, możliwość uczestnictwa w roli współprowadzącego podczas zajęć grupowych, socjoterapeutycznych. Oferujemy przyjazną atmosferę, zdobycie cennego doświadczenia w pracy z dziećmi i z młodzieżą, zaliczenie praktyk studenckich, wydajemy zaświadczenie o odbyciu wolontariatu/stażu, istnieje również możliwość uczestnictwa w szkoleniach dla wolontariuszy dot. pracy z dziećmi.  Przed podjęciem współpracy podpisujemy umowę o świadczeniu usług wolontaryjnych.

Zapraszamy do kontaktu.

Wymagania

• Zadaniem wolontariusza będzie wsparcie prowadzącego zajęcia, pomoc dzieciom w nauce, możliwość uczestnictwa w roli współprowadzącego podczas zajęć grupowych, socjoterapeutycznych.
  • Praktyki/staż odbywa się raz w tygodniu w godzinach od 10:00-16:00 lub od 14:00-20:00.
  • Ważne dla nas jest aby osoba, która zdecyduje się na praktyki/staż została z nami min. 3 miesiące -dzieci przywiązują się zarówno do pracowników i do wolontariuszy.

Zadania

• Udział w bezpłatnych szkoleniach podnoszących kwalifikacje.
  • Udział w spotkaniach dla wolontariuszy/z kadrą; omawianie dzieci.
Oferta utraciła ważność.