Numer referencyjny
109649/2019

STAŻ Bezpłatne roczne szkolenie z terapii grupowej osób z Zespołem Aspergera

Oferta ważna do
2019-10-09
Wysokość wynagrodzenia
staż jest bezpłatny
Branża
Inna
Rodzaj umowy/współpracy
Bezpłatny staż
Preferowane kierunki
Psychologia

Kontakt

Opiekun
Aleksandra Górecka
Adres e-mail
biuro_za@sotis.pl
Telefon
+48 691 522 433

Pracodawca

SOTIS Sp. z o.o.
Misją Centrum Terapii Autyzmu SOTIS jest udzielanie profesjonalnej pomocy dzieciom ze spektrum autyzmu oraz osobom z zespołem Aspergera, a także upowszechnianie wiedzy i zasad dobrej praktyki terapeutycznej.

Szkolenie przeznaczone jest dla absolwentów i studentów ostatnich lat psychologii, pedagogiki oraz pokrewnych kierunków. Zajęcia rozpoczynają się w październiku 2019 roku i trwają do końca września 2020 roku.

Zgłoszenia poprzez wysłanie formularza (w załączniku do ogłoszenia) na adres mailowy: biurio_ZA@sotis.pl

Wymagania

  • • zainteresowanie pracą terapeutyczną z dziećmi i młodzieżą, • stabilność emocjonalna, • sumienność, otwartość, komunikatywność, • chęć dokształcania się w różnych technikach terapii, • możliwość podjęcia współpracy w wymiarze min. 10 godz. tygodniowo

Zadania

  • • regularne spotkania z koordynatorami terapii osób z ZA w CTS, mające na celu przedstawienie specyfiki Zespołu Aspergera i stosowanych metod terapii • poznanie głównych technik terapeutycznych stosowanych w pracy grupowej i psychoedukacji osób z Zespołem Aspergera • obserwacje grup terapeutycznych o różnym charakterze • udział w sesjach szkoleniowych dla terapeutów • naukę przygotowywania materiałów i pomocy terapeutycznych • naukę budowania kontaktu z osobami z ZA