Numer referencyjny
05/2019

Junior Account Specialist

Oferta ważna do
2019-07-03
Branża
Farmacja/Biotechnologia
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Nie określono

Kontakt

Opiekun
Mariusz Obrębski
Adres e-mail
export@biofaktor.pl
Telefon
+48 22 416 69 88

Pracodawca

Biofaktor sp. z o.o.
Zakłady farmaceutyczne Biofaktor sp. z o.o. to producent farmaceutyczny posiadający w swoim portfolio ponad 100 leków weterynaryjnych i mieszanek paszowych oraz partner w zakresie produkcji kontraktowej oferujący indywidualne i kompleksowe rozwiązania począwszy od pomysłu, po gotowy produkt. Siedziba firmy Biofaktor oraz pierwszy zakład produkcyjny, położony jest w Skierniewicach, gdzie wytwarzane są formy płynne. Drugi z zakładów mieści się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie produkowane są formy stałe. Obydwa zakłady działają zgodnie z ISO, HACCP oraz GMP. Wytwarzane w Biofaktor leki i preparaty eksportujemy do ponad 50 krajów na świecie.

We are a growing pharmaceutical company, a partner of global producers. We develop and implement dietary supplements, medical devices, and medicines. We are looking for people who want to connect their professional career with the pharmaceutical industry. If you are an ambitious person, not afraid of challenges, you are interested in sales and marketing, you appreciate a good atmosphere at work and have excellent communication skills - we are looking for you! Biofaktor sp. o.o. is looking for an employee to the Sales and Marketing Department at a position of Junior Account Specialist

Take this opportunity and:

  • develop your professional career in a pharmaceutical company
  • work with great people in teamwork culture & friendly atmosphere
  • convert your theoretical knowledge into practice and more...

Wymagania

  • o fluent English is a must, Polish is not obligatory!
  • o fluency in other languages will be an advantage
  • o excellent communication skills
  • o very good knowledge of Microsoft Office suite
  • o eager to learn
  • o the ability to work both independently and as part of a team

Zadania

  • o Supporting Head of Sales in ongoing projects
  • o Ensure a continuing good relationship with clients
  • o Analyzing client needs, recommending solutions, managing the client relationship and educating clients on the full range of products and services offered
  • o Researching, preparing, and submitting quotations and proposals
  • o Participation in international trade fairs, conferences and matchmaking meetings
  • o Project management