Numer referencyjny
109376/2019

Wychowawca w świetlicy

Oferta ważna do
2019-06-27
Branża
Inna
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Miasto
Warszawa
Preferowane kierunki
Akademia Rozwoju Umiejętności Trenerskich

Kontakt

Opiekun
Izabela Śliwińska
Adres e-mail
sliwinskaizabela@gmail.com
Telefon
608 679 482

Pracodawca

Stowarzyszenie Wspólne Podwórko
Stowarzyszenie „Wspólne Podwórko” powstało w 2004 roku jako kontynuacja Społecznej Inicjatywy Pracowników i Studentów Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, mającej na celu nawiązanie kontaktu pomiędzy uczelnią a społecznością lokalną oraz wspieranie instytucji działających na rzecz dzieci, młodzieży i ich rodzin. Założycielami byli pracownicy i studenci SWPS oraz osoby znające lokalne środowisko oraz jego potrzeby w zakresie pomocy dzieciom, młodzieży i ich rodzinom. Stowarzyszenie Wspólne Podwórko to organizacja non – profit, działająca na rzecz kompleksowego wsparcia rozwoju dzieci i młodzieży a także dorosłych i ich środowiska społecznego. Biuro i Świetlica Stowarzyszenia mieści się przy ul. Chrzanowskiego 13, 04-392, Warszawa

Nasza Świetlica jest Świetlicą Socjoterapeutyczną ze statusem Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Dzielnicy Praga Południe. Do naszej Świetlicy uczęszczają dzieci w wieku 6 – 14 lat.

Praca na stanowisku wychowawcy świetlicy wiąże się z wykorzystywaniem i rozwojem różnych własnych kompetencji (wychowawczych, komunikacyjnych, organizacyjnych), daje możliwość wykorzystania swoich pasji w pracy z podopiecznymi.

Dodatkowe atuty kandydata:

  • kwalifikacje reedukatora lub logopedy,
  • ukończony kurs wychowawców kolonijnych
  • różnorodne zainteresowania

CV ze zdjęciem i listem motywacyjnym wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, prosimy przesyłać na adres: stowarzyszenie@wspolnepodworko.org.pl z dopiskiem WYCHOWAWCA ŚWIETLICY Stowarzyszenie "Wspólne Podwórko". ul. Chrzanowskiego 13 04-392 Warszawa tel. 604 442 433 www.wspolnepodworko.org.pl

Wymagania

  • - wykształcenie wyższe pedagogiczne lub psychologiczne (lub absolutorium),
  • - doświadczenie w pracy z grupą dzieci, prowadzenie zajęć tematycznych,
  • - doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • - umiejętność planowania zajęć tematycznych dla grupy dzieci z uwzględnieniem potrzeb, celów grupy i indywidualnych potrzeb uczestników, działanie zgodne z opracowanym planem,
  • - umiejętność dobrej organizacji pracy, sumienność, zamiłowanie do porządku,
  • - pozytywna postawa, optymizm, uśmiech, samodzielność, kreatywność, komunikatywność,
  • - umiejętność motywowania dzieci, lubienie dzieci

Zadania

  • - prowadzenie zajęć tematycznych
  • - bieżąca praca wychowawcza z podopiecznymi
  • - pomoc w odrabianiu lekcji
  • - tworzenie planu zajęć z uwzględnieniem celów grupowych i indywidualnych celów dzieci
  • - prowadzenie dokumentacji dnia świetlicy i podopiecznych
  • - bieżąca współpraca z rodzicami i instytucjami wspierającymi naszych podopiecznych
  • - uczestniczenie w zebraniach zespołu i superwizjach