Numer referencyjny
109241/2019

Wychowawca Placówki Podwórkowej

Oferta ważna do
2019-05-19
Wysokość wynagrodzenia
2600.00
Branża
Inna
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Region
woj. śląskie
Miasto
Katowice
Nie określono

Kontakt

Opiekun
Agnieszka Kubera
Adres e-mail
praca@anioly24.pl
Telefon
697031980

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów"
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży DOM ANIOŁÓW STRÓŻÓW od 25 lat prowadzi środowiskowy system pomocy dzieciom, młodzieży i rodzinom wykluczonym społecznie w najuboższych dzielnicach- Katowicach- Załężu, Chorzowie Batorym, Sosnowcu- Juliuszu. Prowadzimy nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci i młodzieży a także programy uliczne i poradnię rodzinną. Dzieci i młodzież ze środowisk zagrożonych wykluczeniem wprowadzamy w dorosłość, ucząc funkcjonowania społecznego, edukując, wyrównując różnice między nimi oraz ich rówieśnikami. Pokazujemy, czym jest praca, odpowiedzialność i samodzielność. Młodzież uczymy zawodu i budowania zdrowych relacji rodzinnych. Towarzyszymy im każdego dnia, dążąc do realnej zmiany. Rodzinom pomagamy wejść na rynek pracy, rozwiązać problemy rodzinne i wychowawcze oraz wspieramy w dobrym funkcjonowaniu społecznym. "Dajemy wędkę a nie rybę"- to motto, które przyświeca nam w codziennej pracy.

Praca na stanowisku wychowawca w Placówce Podwórkowej w Katowicach. Wychowawca- animator pracuje z dziećmi w ich miejscu zamieszkania, animuje im czas, wspiera, proponuje alternatywne formy spędzania wolnego czasu a  dla dzieci najbardziej potrzebujących wsparcia-szuka miejsc w Placówkach Wsparcia Dziennego.

Wymagania

  • - wykształcenie wyższe (licencjat lub magisterskie)- pedagogika, psychologia lub pokrewne zgodne z ustawa o wspieraniu rodziny oraz systemie pieczy zastępczej

Zadania

  • - praca wychowawcy podwórkowego z dziećmi na ulicach, placach, podwórkach
  • - animacja czasu wolnego
  • - koordynacja zajęć/ warsztatów dla dzieci
  • - praca socjalna na rzecz podopiecznych
  • - wsparcie w kryzysach
  • - współpraca ze społecznością lokalną
  • - współpraca z rodzicami podopiecznych