Numer referencyjny
7/18

Staż w obszarze psychologii sportu - Akademia Rozwoju Poprzez Sport Ferajna

Oferta ważna do
2018-12-13
Branża
Nauka/Edukacja
Rodzaj umowy/współpracy
Bezpłatny staż
Psychologia sportu - w nurcie Sportu Pozytywnego,Psychologia sportu pozytywnego

Kontakt

Opiekun
Biuro Karier - Karolina Suszek
Adres e-mail
biurokarier@swps.edu.pl
Telefon
225179962

Pracodawca

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
Biuro Karier SWPS

Staż w obszarze psychologii sportu

PSYCHOLOGIA SPORTU – Akademia Rozwoju Poprzez Sport Ferajna

1. Termin realizacji stażu: ustalany indywidualnie

2. Nabór kandydatów: ciągły

3. Oczekiwania względem kandydatów:

  • zainteresowanie sportem
  • gotowość do pracy z dziećmi

4. Preferowany kierunek studiów: Psychologia sportu

5. Rok studiów: -

6. Poziom doświadczenia: -

7. Wymagania względem kandydatów: umiejętność pracy w zespole, umiejętność pracy z dziećmi

8. Przewidywany zakres zadań:

1. Aktywny udział w treningach (wybór przynajmniej dwóch stałych grup treningowych w tygodniu) – zadaniem praktykanta jest pomoc trenerowi oraz psychologowi w prowadzeniu treningu; podczas treningu wykonuje on czynności zlecone mu przez parę trenerską oraz wspiera dzieci w myśl filozofii Akademii; zobowiązany jest do zmiany stroju na sportowy;

8 godzin uczestnictwa

2. Obserwacja i ewaluacja treningu (wybór przynajmniej dwóch stałych grup treningowych w tygodniu) – zadaniem praktykanta jest obserwacja treningów wybranej grupy pod kątem aspektów zamieszczonych w raporcie treningowym; po każdym z treningów praktykant uzupełnia dostarczony mu formularz raportu treningowego, przesyła go koordynatorowi oraz omawia z trenerem i/lub psychologiem danej grupy;

4 godziny obserwacji

3. Przygotowanie propozycji ćwiczeń psychoedukacyjnych związanych z danym aspektem mentalnym (lista lub informacja od koordynatora, mile widziane własne propozycje do akceptacji) – zadaniem praktykanta jest przygotowanie propozycji dwiczeo ruchowych i nie tylko związanych z aspektami mentalnymi poruszanymi podczas miesięcy tematycznych w Akademii;

10 ćwiczeń

4. Własna inicjatywa praktykanta – zadaniem praktykanta jest dostarczenie Akademii produktu, usługi, narzędzi rozwoju itp. zgodnie z własnymi możliwościami i zainteresowaniami (zakres działania skonsultowany z Damianem Białkiem);

4 godziny

5. Przygotowanie autorskiej propozycji programu zajęć z treningu mentalnego podczas obozu lub propozycja sposobu/systemu ewaluacji postępów mentalnych zawodników – zadaniem praktykanta jest przygotowanie ogólnego planu treningu mentalnego prowadzonego podczas tygodniowego obozu sportowego (7 godzinnych zajęć lub opracowanie systemu/sposobu oceny postępów zawodników, możliwego do wykorzystania przez trenera przed, podczas lub zaraz po treningu na przestrzeni dowolnie wybranego przedziału czasowego;

2 godzin

6. Wykład z filozofii Akademii – wzięcie udziału w wykładzie wprowadzającym w specyfikę pracy w Akademii;

2 godziny

7. Praca administracyjna (pomoc organizacyjna) – zadaniem praktykanta jest pomoc w organizacji pracy biura i współpraca z kierującym pracą biura (Damian Białek);

maksymalnie 10 godzin

Łączna liczba godzin: 40 godzin

Lista aspektów mentalnych (ćwiczenia)

  • Integracja
  • Współpraca w zespole (team building)
  • Role w grupie (wyłonienie lidera, style przywódcze)
  • Komunikacja (z wyszczególnieniem komunikacji werbalnej i niewerbalnej)
  • Koncentracja (rodzaje koncentracji, sposoby koncentracji)
  • Elementy kontrolowane vs. elementy niekontrolowane
  • Motywacja (rodzaje motywacji: zewnętrzna i wewnętrzna)
  • Zaangażowanie, wytrwałość, nastawienie
  • Wyznaczanie celów (ze wskazaniem przykładów metod skutecznego wyznaczania celów)
  • Pewność siebie
  • Dialog wewnętrzny (pozytywny i negatywny – różnice)
  • Reakcja na błąd i porażkę
  • Opanowywanie emocji
  • Radzenie sobie z prasją
  • Stres podczas rywalizacji
  • Rutyna i rytuały sportowe
  • Ćwiczenia oddechowe i relaksacja
  • Kreatywność (rozwój twórczego działania)
  • Wizualizacja i trening wyobrażeniowy
  • Narzędzia i techniki pracy (dziennik treningowy, scenariusze zachowania itp.)
  • Wsparcie rodziców i najbliższego otoczenia
  • Wypalenie w sporcie

9. Korzyści z podjęcia współpracy z firmą:

  • wsparcie zespołu trenerów i psychologów
  • możliwość współprowadzenia zajęć
  • możliwość realizowania własnych pomysłów
  • samodzielność w działaniu
  • możliwość nawiązania współpracy po zakończeniu stażu

10. Treść zadania rekrutacyjnego: -

11. Aplikuj!

  • zgłoś się do Biura Karier
  • umów się na konsultację z doradcą zawodowym
  • przygotuj CV
  • oczekuj na rekomendacje ze strony Biura Karier

Harmonogram treningów wg dzielnic:

PONIEDZIAŁEK Bemowo ul. Powstaoców Śląskich 67d

PONIEDZIAŁEK Mokotów ul. Merliniego 2

PONIEDZIAŁEK Bemowo Batalionów Chłopskich

WTOREK Bemowo ul. Powstaoców Śląskich 67d

WTOREK Wilanów ul. Ledóchowskiej 10

ŚRODA Wilanów Wał Zawodowski 99

ŚRODA Praga ul. Kawęczyoska 44/36

ŚRODA Praga ul. Objazdowa 3 (Przedszkolaki)

ŚRODA Ursynów ul. Puszczyka 6

CZWARTEK Bemowo ul. Powstaoców Śląskich 67d

PIĄTEK Bemowo ul. Powstaoców Śląskich 67d

PIĄTEK Wilanów ul. Ledóchowskiej 10

PIĄTEK Mokotów ul. Merliniego 2

PIĄTEK Praga ul. Kawęczyoska 44/36

PIĄTEK Wilanów Wał Zawodowski 99

Wymagania

  • umiejętność pracy w zespole, umiejętność pracy z dziećmi

Zadania

  • Aktywny udział w treningach, Obserwacja i ewaluacja treningu, Przygotowanie propozycji ćwiczeń psychoedukacyjnych związanych z danym aspektem mentalnym, zadanie własne