Numer referencyjny
1/2021

Terapeuta środowiskowy

Oferta ważna do
2021-02-21
Branża
Uroda/Rekreacja/Zdrowie
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę

Pracodawca

Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jest instytutem naukowym i jednostką badawczo rozwojową Ministerstwa Zdrowia, a także jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce, leczącym najciężej chore dzieci z całego kraju. Podczas 40 lat swojego istnienia Instytut regularnie otrzymuje nagrody i wyróżnienia, nie tylko za swoją działalność medyczną i naukową, ale również jako pracodawca. W 2020 r. Instytut po raz kolejny znalazł się w TOP 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców rankingu Universum Most Attractive Employers Poland, awansując na 4 miejsce. Na co dzień towarzyszy nam zasada: „Leczymy na najwyższym poziomie, zawsze najważniejsze jest dla nas Dziecko”

W związku z dynamicznym rozwojem Zakładu Psychologii Zdrowia i Poradni Psychologicznej, który jest kolejnym krokiem w kierunku podnoszenia jakości świadczonych usług w naszym Szpitalu i poprawy bezpieczeństwa pracy pracowników poszukujemy nowych członków zespołu na stanowisko: TERAPEUTA ŚRODOWISKOWY.

Prosimy o przesłanie CV na adres:

rekrutacja@ipczd.pl

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe– pożądane magister psychologii.
  • Umiejętność wykonywania diagnozy psychologicznej (specyficznie i adekwatnie do problemu pacjenta).
  • Posiadanie uprawnień terapeuty środowiskowego lub udokumentowanego doświadczenia w pracy środowiskowej z dziećmi i młodzieżą lub osoba w trakcie szkolenia z terapii środowiskowej dzieci i młodzieży.
  • Umiejętność udzielania pomocy psychologicznej: wsparcia, porady i opieki psychologicznej, interwencji kryzysowej.
  • Mile widziane doświadczenie w instytucji o podobnym profilu.
  • Odpowiedzialność, umiejętność współpracy z zespołem, asertywność, samodyscyplina, dokładność, samodzielność, umiejętność zarządzania emocjami, dobra organizacji pracy własnej.

Zadania

  • Realizacja wizyt domowych i środowiskowych.
  • Realizacja świadczeń zdrowotnych w postaci wykonywania czynności diagnostycznych, udzielania konsultacji edukacyjno – profilaktycznych indywidualnych lub grupowych dla rodzin pacjentów, poradnictwa i innych form pomocy psychologicznej.
  • Psychoedukacja w zakresie zdrowia.
  • Prowadzenie dokumentacji według obowiązujących zasad.
  • Współpraca z zespołem psychologicznym, kierownikami innych komórek organizacyjnych w ramach kompleksowej opieki nad pacjentem.