Numer referencyjny
204870

Staż w Dziale Finansowym

Oferta ważna do
2020-04-05
Branża
Finanse i księgowość
Rodzaj umowy/współpracy
Płatny staż

Pracodawca

Siemens Sp. z o.o.
Siemens, potęga w dziedzinie elektroniki i elektrotechniki, działa w ponad 190 krajach. Oferuje szeroki wybór pionierskich produktów zapewniających wydajność w energetyce, produktywność w przemyśle, dostępność opieki zdrowotnej i inteligentnej infrastruktury – z dużym naciskiem na ochronę środowiska. Aby odpowiedzieć na najtrudniejsze wyzwania współczesnego świata, potrzebujemy otwartych, ciekawych ludzi, którzy nie boją się pytać. Tak, jak to robi 405 000 pracowników Siemensa na świecie. I może tak jak Ty.

Miejsce pracy: Warszawa

Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (6 lub 12 miesięcy)

Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2020

Wymiar etatu: pełny etat lub część etatu

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Siemens Digital Industries jest liderem innowacji i technologii w automatyce przemysłowej i digitalizacji. W ścisłej współpracy z naszymi partnerami i klientami jesteśmy siłą napędową cyfrowej transformacji w przemyśle. Posiadasz wykształcenie związane z finansami i interesują Cię zagadnienia związane z realizacją i kontrolingiem? Chcesz poznać funkcje i specyfikę działania pionu finansowego w międzynarodowej firmie? Jeśli tak, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! W ramach stażu pozyskasz wiedzę dotyczącą procesów finansowych i działania branży, a także rozwiniesz umiejętności niezbędne do przyszłej pracy w charakterze Młodszego Kontrolera Finansowego.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego w Warszawie!

Mamy Ci całkiem dużo do zaoferowania:

• Roczny, płatny staż w innowacyjnej, renomowanej organizacji;

• Indywidualny plan rozwoju i wsparcie Opiekuna stażu;

• Poszerzenie wiedzy na temat finansów, kontrolingu i projektów;

• Zdobycie doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów;

• Udział w interdyscyplinarnych projektach w tym międzynarodowych;

• Dobrą atmosferę w pracy i wsparcie doświadczonego zespołu;

• Zyskanie kompetencji pozwalających na samodzielną pracę na stanowisku Młodszego Kontrolera Finansowego / Młodszej Kontrolerki Finansowej;

• Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Prosimy o złożenie CV pod adresem: https://jobs.siemens-info.com/jobs/204870

Wymagania

  • Ukończony IV rok studiów – preferowany kierunek: finanse, rachunkowość, ekonomia;
  • Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację (znajomość terminologii finansowej będzie dodatkowym plusem);
  • Rozwinięte zdolności analityczne;
  • Dobra znajomość pakietu Microsoft Office (w szczególności Excel);
  • Znajomość SAP będzie atutem;
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi, umiejętność pracy w zespole;

Zadania

  • Monitorowanie wskaźników KPI i wyników biznesowych i wykonywanie analiz dla danego biznesu;
  • Przygotowanie raportów cyklicznych;
  • Wsparcie w procesie planistycznym i estymacji kosztowych;
  • Współpraca z kontrolerami finansowymi i wspieranie ich w wykonywaniu zadań związanych z projektami;
  • Uczestniczenie w procesie zakupowym;
  • Pomoc w bieżącej pracy Dział Finansowego;
  • Wsparcie w zakresie zarządzania ryzykiem i kontroli oraz windykacji należności.
  • Zauważalna inicjatywa, chęć do nauki.