Numer referencyjny
110052/2020

Junior Compliance Specialist w zakresie promocji usług maklerskich

Oferta ważna do
2020-04-08
Branża
Finanse i księgowość
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Preferowane kierunki
Prawo, Prawo w biznesie

Pracodawca

Pracodawca nie udostępnił wizytówki

Wymagania:
wykształcenie wyższe prawnicze; 1-2 letnie doświadczenie zdobyte w firmie inwestycyjnej, instytucji finansowej lub w kancelarii prawnej świadczącej usługi dla podmiotów z branży finansowej mile widziane;
 dobra znajomość zagadnień związanych z prawem cywilnym, prawem handlowym, ochroną danych osobowych, prawem rynku kapitałowego, w szczególności regulacji i wytycznych dotyczących promocji usług maklerskich (znajomość zagadnień związanych z obrotem instrumentami finansowymi będzie dodatkowym atutem);
 umiejętność stosowania prawa w praktyce;
umiejętność przygotowywania pism, wewnętrznych aktów prawnych, regulaminów, umów; bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (warunek konieczny, znajomość będzie weryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej).

Administratorem danych jest X-Trade Brokers DM S.A.. Dane zbierane są dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym postanowieniami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i następuje na podstawie zgody umieszczonej poniżej. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez X-Trade Brokers DM S.A.. moich dodatkowych danych osobowych dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji. W razie rezygnacji z dalszego udziału w procesie rekrutacji ma Pani/Pan prawo złożyć żądanie usunięcia Pani/Pana danych osobowych, które spowoduje niezwłoczne usunięcie ich przez X-Trade Brokers DM S.A..

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy w X-Trade BrokersDom Maklerski S.A. : https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/file/0099/07/information_hr_pl_54e9dd70b9.pdf

Wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze
  • 1-2 letnie doświadczenie zdobyte w firmie inwestycyjnej, instytucji finansowej lub w kancelarii prawnej świadczącej usługi dla podmiotów z branży finansowej mile widziane
  • dobra znajomość zagadnień związanych z prawem cywilnym, prawem handlowym, ochroną danych osobowych, prawem rynku kapitałowego, w szczególności regulacji i wytycznych dotyczących promocji usług maklerskich (znajomość zagadnień związanych z obrotem instrumentami finansowymi będzie dodatkowym atutem)
  • umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • umiejętność przygotowywania pism, wewnętrznych aktów prawnych, regulaminów, umów
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (warunek konieczny, znajomość będzie weryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej)

Zadania

  • przygotowywanie dokumentacji związanej z działalnością Spółki na polskim i międzynarodowym rynku kapitałowym w zakresie promocji usług maklerskich
  • współpraca z polskimi i zagranicznymi organami nadzoru finansowego oraz innymi organami administracji publicznej w kwestiach dot. promocji usług maklerskich
  • współpraca z zagranicznymi kancelariami prawnymi w sprawie opiniowania rozwiązań związanych z promocją usług maklerskich
  • analiza polskich i europejskich przepisów prawnych dotyczących działalności firm inwestycyjnych w zakresie promocji usług maklerskich
  • przygotowywanie wewnętrznych aktów prawnych (regulaminów, procedur, instrukcji w j. polskim i angielskim)
  • ocena przestrzegania przepisów prawa oraz regulacji wewnętrznych Spółki dotyczących promocji usług maklerskich
  • realizacja działań kontrolnych w poszczególnych obszarach funkcjonowania Spółki oraz jej oddziałów zagranicznych dotyczących promocji usług maklerskich
  • opracowywanie raportów z oceny jakości działania wszystkich jednostek struktury organizacyjnej Spółki w zakresie promocji usług maklerskich
  • prowadzenie dokumentacji dotyczącej działań kontrolnych w Spółce w zakresie promocji usług maklerskich
  • współpraca z zagranicznymi oddziałami i spółkami zależnymi Domu Maklerskiego