Numer referencyjny
109995/2020

Psycholog - wolontariat

Oferta ważna do
2020-03-13
Branża
Inna
Rodzaj umowy/współpracy
Bezpłatny staż
Region
woj. śląskie
Miasto
Świętochłowice

Pracodawca

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach został powołany do życia Uchwałą Nr X/53/90 Miejskiej Rady Narodowej z dnia 1 marca 1990 r. i w sierpniu tego roku rozpoczął swoją działalność. Z końcem 1990 r. zatrudniał 36 pracowników, w tym 11 pracowników socjalnych. Aktualnie Ośrodek zatrudnia 140 pracowników.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach Świętochłowice ul. Katowicka 35

poszukuje

Wolontariuszki, Wolontariusza mgr psychologii.

Zakres działań możliwy do podjęcia przez wolontariusza będącego mgr psychologii (mile widziana jakaś praktyka):

• prowadzenie grupy wsparcia z elementami psychoedukacji dla spokrewnionych rodzin zastępczych;

• prowadzenie grupy rozwojowej dla dzieci będących wychowankami spokrewnionych rodzin zastępczych;

• prowadzenie grupy rozwojowej dla adolescentów będących wychowankami spokrewnionych rodzin zastępczych;

• prowadzenie Akademii Rodzica dla rodzin z trudnościami opiekuńczo – wychowawczymi;

• inne działania w zależności od zapotrzebowania OPS i inicjatywy wolontariusza.

Wymagania

  • mile widziana praktyka w zakresie psychologii

Zadania

  • Zakres działań możliwy do podjęcia przez wolontariusza będącego mgr psychologii (mile widziana jakaś praktyka):
  • • prowadzenie grupy wsparcia z elementami psychoedukacji dla spokrewnionych rodzin zastępczych;
  • • prowadzenie grupy rozwojowej dla dzieci będących wychowankami spokrewnionych rodzin zastępczych;
  • • prowadzenie grupy rozwojowej dla adolescentów będących wychowankami spokrewnionych rodzin zastępczych;
  • • prowadzenie Akademii Rodzica dla rodzin z trudnościami opiekuńczo – wychowawczymi;
  • • inne działania w zależności od zapotrzebowania OPS i inicjatywy wolontariusza.