Numer referencyjny
ŚDS-415/1/2020

Wolontariusz w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Skrzydłami" typ A dla osób po kryzysach psychicznych

Oferta ważna do
2020-03-01
Wysokość wynagrodzenia
bezpłatna
Branża
Staże i praktyki
Rodzaj umowy/współpracy
Bezpłatny staż
Preferowane kierunki
Diagnoza kliniczna i psychoterapia

Pracodawca

Środowiskowy Dom Samopomocy "Pod Skrzydłami"""
Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Skrzydłami” jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi typu A i B: dla osób chorujących psychicznie zajęcia prowadzone są przy ul. Grójeckiej 109 (typ A placówki dla 30 uczestników, którzy nie wymagają leczenia szpitalnego) dla osób z niepełnosprawnością intelektualną zajęcia będą prowadzone przy ul. Nowogrodzkiej 75 (typ B placówki dla 30 uczestników w stopniu głębokim, znacznym lub umiarkowanym, a także z lekkim upośledzeniem umysłowym, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne). Jesteśmy obecnie w trakcie przygotowań do remontu lokalu, planowany termin otwarcia – grudzień 2013. Cele działalności Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami” to: organizowanie oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, wspieranie uczestników w podtrzymywaniu i rozwijaniu umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, wspieranie rodziny i bliskich osób z zaburzeniami psychicznymi w radzeniu sobie z obciążeniami wynikającymi z choroby, działanie na rzecz integracji osób z zaburzeniami psychicznymi ze środowiskiem lokalnym. Zespół wspierająco - aktywizujący ŚDS "Pod Skrzydłami"" pracujący z osobami chorującymi psychicznie przy ul. Grójeckiej 109 stanowi 3 psychologów i 2 pedagogów. Terapeuci stale podnoszą kwalifikacje zawodowe, doskonalą warsztat pracy na szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, a pracę poddają superwizji."

Misją Środowiskowego Domu Samopomocy "Pod Skrzydłami" czyli dziennego ośrodka wsparcia jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, pobudzanie społecznej aktywności i rozwijanie zainteresowań dorosłych osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Wolontariusz towarzyszy uczestnikom ŚDS, stopniowo nabywa umiejętności prowadzenia zajęć grupowych, pomaga przy organizacji imprez i działań w społeczności lokalnej, ma możliwość realizowania własnych aktywności.

Wymagania

  • Jeżeli jesteś osobą zaangażowaną i otwartą, chętną do włączenia się w pomoc dorosłym osobom z doświadczeniem kryzysu psychicznego, studentem/tką III-V roku psychologii, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, pracy socjalnej, itp. , zapraszamy do współpracy
  • Oczekujemy: dostępności 1 dzień roboczy w tygodniu w godz. 8.30-15.00 oraz udziału w spotkaniach dla wolontariuszy raz na 2 tygodnie we wtorki w godz. 14.15 do 15.45, a także pracy przez 1 tydzień w okresie wakacji

Zadania

  • współpracę z doświadczonym zespołem terapeutycznym, przemyślany i sprawdzony program wolontariatu, spotkania konsultacyjno-superwizyjne dla wolontariuszy, możliwość zaliczenia praktyk studenckich