Numer referencyjny
109947/2020

International Patients Care Coordinator

Oferta ważna do
2020-02-23
Branża
Call center/Obsługa klienta
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Preferowane kierunki
Filologia (filologia angielska)

Plik załącznika

Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian
Klinika Bocian należy do elity placówek zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Nasza pozycja poparta jest bardzo wysoką skutecznością leczenia oraz systematycznie wzrastającą liczbą pacjentów zgłaszających się do naszej kliniki, w tym pacjentów zagranicznych.

Our care coordinators assist international patients and their families with an array of services – from meeting patients at the airport and setting up patient appointments to recommending entertainment options. We are searching for an International Patients Care Coordinator to provide our foreign patients with an outstanding patient experience and support during the treatment and stay at our facilities.

Wymagania

  • • Fluent English
  • • Enthusiasm about helping people
  • • Good organizational skills
  • • Very strong customer service skills and a proven ability to expeditiously solve problems

Zadania

  • • Coordination of all paperwork required before patients' arrival
  • • Supporting patients during the admission process
  • • Assisting patients during all tests and procedures
  • • Providing patient consultations and informing them about recommended treatments
  • • Collaborating with our doctors to authorize patients for treatment at our clinic