Numer referencyjny
+48535396865

Talent Sourcing Specialist in Hungary

Oferta ważna do
2019-12-15
Wysokość wynagrodzenia
2000-2500
Branża
HR/Kadry/Płace
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Region
inne
Miasto
Budapeszt, Węgru

Pracodawca

Pracodawca nie udostępnił wizytówki
  • Internship in TATA CONSULTING SERVICES for 52 weeks living in Budapest, Hungary

Duration: 12 months

Commitment: Full-time

Backgrounds:

  • Business Administration
  • Human Resources

Salary: 190000 HUF Per Month.

Read more about internship: aiesec.pl/gt

Wymagania

  • Excel

Zadania

  • Direct sourcing of candidates from various online CV databases
  • Implementation of different innovative candidate research methodology for building candidate pipeline
  • Searching for relevant profiles using different options of social media
  • Preparing job advertisements and ensure their upload on job portals