Numer referencyjny
109732/2019

Wolontariat prawny w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Oferta ważna do
2019-10-29
Branża
Inna
Rodzaj umowy/współpracy
Praktyka
Preferowane kierunki
Prawo

Pracodawca

Pracodawca nie udostępnił wizytówki

Szukamy wolontariuszy do Centrum Pomocy Dzieciom na warszawskich Bielanach do wsparcia działu prawnego FDDS (ścieżka pomocy prawnej).

Czas trwania: 12 miesięcy (w sumie ok. 140h)

Zaangażowanie czasowe: 3 dyżury w miesiącu

Możliwość odbywania dyżurów: wtorek, środa, piątek – w godz. 9.30-13:30

Wolontariusz otrzyma porozumienie oraz zaświadczenie. Wolontariat w FDDS może zaliczać praktyki studenckie pod warunkiem uzyskania zgody z uczelni.

Zgłoszenia (CV z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym) prosimy przesyłać na adres opiekun@fdds.pl do 27 października 2019. W razie kłopotów z plikiem zapraszamy na:

Wymagania

  • Wymaganie wstępne: studenci III-V roku prawa lub psychologii

Zadania

  • Udzielanie informacji mailowych na temat ochrony prawnej dziecka ofiary przestępstwa,
  • Towarzyszenie klientom w sądzie,
  • Wspieranie dziecka przed przesłuchaniem w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań w CPD,
  • Zadania zlecane przez dział prawny,
  • Udział w szkoleniach specjalistycznych,
  • Wsparcie poczekalni Centrum Pomocy Dzieciom w wymiarze 10 godzin.