Numer referencyjny
109569/2019

Zostań mentorem w fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland (wolontariat)

Oferta ważna do
2019-09-01
Branża
Staże i praktyki
Rodzaj umowy/współpracy
Bezpłatny staż
Nie określono

Plik załącznika

Pracodawca

Big Brothers Big Sisters of Poland
Misją Big Brothers Big Sisters of Poland jest pomoc dzieciom mającym trudności w zrealizowaniu ich potencjału poprzez zapewnienie bezpiecznej i trwałej relacji z Mentorem, mającej na celu zmienić ich życie na lepsze. W Big Brothers Big Sisters of Poland łączymy Mentora (wolontariusza) z dzieckiem. Pozwala im to nawiązać przyjacielską relację, którą pogłębiają podczas wspólnych spotkań. W czasie wyjść przede wszystkim rozmawiają. Mogą także robić różne rzeczy, np. pójść na spacer, obejrzeć film, zjeść obiad, pograć w piłkę. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Dzięki obecności mentora dziecko wie, że oprócz rodziny jest ktoś, kto je wspiera oraz na kogo może zawsze liczyć. Przez cały czas, wszyscy uczestnicy relacji mają wsparcie Specjalisty ds. Relacji z ramienia fundacji. Dodatkowo fundacja przedstawia pomysły na wspólne spędzanie czasu oraz zapewnia wejściówki na wybrane atrakcje. Program realizowany jest na terenie Warszawy.

Wiele osób pragnie pomagać, a nasza fundacja daje ku temu wyjątkową możliwość. Jeśli jesteś gotowy poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby zmienić życie dzieci na lepsze, zostań Mentorem!

Misją Big Brothers Big Sisters of Poland jest pomoc dzieciom mającym trudności w zrealizowaniu ich potencjału poprzez zapewnienie bezpiecznej i trwałej relacji z mentorem, mającej na celu zmienić ich życie na lepsze. Mentorzy spotkają się z podopiecznymi raz w tygodniu. W trakcie tych spotkań mogą wybrać się na wycieczkę, pójść na spacer, obejrzeć film, zjeść obiad, pograć w piłkę lub po prostu porozmawiać. Mentor i podopieczny nawiązują relację, zaprzyjaźniają się – dzięki temu podopieczny ma jeszcze jedną bliską osobę, która może mu służyć radą i pomocą.

Obie strony umawiają się, że relacja potrwa co najmniej rok. Więcej informacji: www.bbbspoland.org

Przez cały czas trwania relacji Mentor ma wsparcie Specjalisty ds. Relacji. Dodatkowo przechodzi szkolenie z zakresu „Roli Mentora, jego obowiązków i sposobów na zbudowanie przyjacielskiej relacji z dzieckiem”. Fundacja przedstawia także pomysły na wspólne spędzanie czasu oraz zapewnia wejściówki na wybrane atrakcje. Oferujemy też Umowę Wolontariacką.

Wymagania

  • Mentor to osoba, która: – ukończyła 20 lat, – jest niekarana, – chce nawiązać przyjacielską relację z dzieckiem, – płynnie posługuje się językiem polskim.

Zadania

  • Mentor spotka się z dzieckiem raz w tygodniu, przez minimum rok. Celem spotkań jest nawiązanie przyjacielskiej relacji, a zadaniem mentora jest pomaganie dziecku w jego rozwoju. Dzięki nawiązanej relacji dziecko wie, że oprócz rodziców jest ktoś, kto je wspiera oraz na kogo może zawsze liczyć.