Numer referencyjny
109553/2019

Placówki wsparcia dziennego szukają pedagogów/psychologów

Oferta ważna do
2019-08-21
Wysokość wynagrodzenia
1800-3200
Branża
Nauka/Edukacja
Rodzaj umowy/współpracy
Zlecenie
Psychologia, Psychologia dzieci i młodzieży – wspomaganie rozwoju, Psychologia dziecka, Psychologia Społeczna, Psychologia społeczna w praktyce, Studium Pedagogiczne, Terapia pedagogiczna, Terapia pedagogiczna z arteterapią, Terapia pedagogiczna z arteterapią i przygotowaniem pedagogicznym, Terapia pedagogiczna-imp

Kontakt

Opiekun
Kasia Gronostajska
Adres e-mail
dziadeklisiecki@poczta.onet.pl
Telefon
609429807

"Przywrócić Dzieciństwo" Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka"
Kim jesteśmy? Od ponad 90 lat prowadzimy działalność, która polega na pomocy dzieciom i młodzieży pochodzących ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Co roku udaje nam się roztaczać swoją opiekę nad kolejnymi „dziećmi ulicy” z terenu Warszawy. Nasi podopieczni, choć pochodzą z rodzin gdzie rządzi przemoc, bieda, alkohol i brak poszanowania dla drugiej osoby, mają szansę w odmiennej atmosferze naszych placówek nauczyć się prawidłowych, a nieznanych im dotychczas wartości i umiejętności. Co robimy? Prowadzimy 6 własnych ośrodków dla dzieci i młodzieży oraz wspieramy 11 ognisk Zespołu Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”. Nasza codzienna działalność w placówkach ma na celu kompleksową pomoc każdemu dziecku od nauki higieny, prawidłowego odżywiania się, odrabiania lekcji, sposobów spędzania wolnego czasu itd. aż po naukę wartości i norm takich jak: wzajemny szacunek, empatię, uczciwość, pomoc innym, umiejętność odróżnienia dobra od zła. Dążymy do przekonania naszych podopiecznych, że środowisko rodzinne nie determinuje ich przyszłości i to oni mają decydujący wpływ na własne życie. Staramy się ukazać naszym podopiecznym otoczenie odmienne od tego, które jest ich codziennością. Miejsca, w których działają placówki Towarzystwa to blokowiska, obrzeża miasta z utrudnionym dostępem do obiektów kulturalnych, komunikacji miejskiej, a nawet sklepów. Dlatego dokładamy wszelkich starań aby zapewnić wychowankom możliwość wyjścia do kina, teatru, muzeum, galerii artystycznej, hali sportowej, a także skorzystania z wyjazdu wakacyjnego. Co więcej wielu naszych podopiecznych wykazuje duże zdolności w takich kierunkach jak: plastyka, sport, muzyka, taniec itd. Dlatego, jeżeli mamy możliwość, prowadzimy zajęcia tematyczne w w/w dziedzinach, dając szansę na rozwój tych talentów w przyszłości. Stałą potrzebą placówek jest przede wszystkim: pomoc w nauce, dożywianie oraz wsparcie specjalistów (logopedy, psychologa, terapeuty).

Placówki wsparcia dziennego w Warszawie( Białołęka, Praga Południe, Żoliborz) poszukują pedagoga/psychologa do pracy w charakterze wychowawcy, w wymiarze 4 h/6h dziennie ( pon.-pt.). Wymagane min 2 –letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, wysokie zdolności interpersonalne oraz znajomość problemów dzieci i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Do zadań pedagoga/psychologa będzie należeć:

• Opracowywanie i realizacja indywidualnych planów pracy z dziećmi

• Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i korekcyjne

• Zajęcia rozwijające zainteresowania

• Konsultacje i elementy terapii indywidualnej

• Konsultacje i współpraca z rodzicami

• Przygotowywanie dokumentacji bieżącej wychowanków

• Współpraca z instytucjami pomocowymi.

Wymagania

  • Osoby posiadające wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą lub na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej lub osoba posiadająca wykształcenie co najmniej średnie i udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną.

Zadania

  • Oferujemy: - zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia/umowy o pracę - możliwość pracy zarówno w godzinach rannych( grupa przedszkolna) jak i popołudniowych( grupa szkolna) - pracę w zgranym zespole