Numer referencyjny
109428/2019

Praktykant/ka w Biurze Finansów i Rachunkowości

Oferta ważna do
2019-07-05
Branża
Staże i praktyki
Rodzaj umowy/współpracy
Praktyka
Nie określono

Kontakt

Opiekun
Staże Praktyki
Adres e-mail
stazeipraktyki@pkp.pl
Telefon
224749243

Pracodawca

PKP S.A.
PKP S.A. pełni nadzór właścicielski nad spółkami Grupy PKP w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi transportowo-logistycznej pasażerów i towarów. PKP S.A. jest również jednym z największych właścicieli nieruchomości w Polsce. W zasobach Spółki znajduje się m.in. ok. 96 tys. ha gruntów oraz 52 tys. budynków i budowli. Jej majątek stanowią zarówno obiekty pełniące funkcje związane z transportem i obsługą podróżnych (dworce kolejowe), jak i nieruchomości stricte komercyjne. PKP S.A. prowadzi aktywne działania jako zarządca, polegające m.in. na inicjowaniu inwestycji oraz szukaniu sposobów optymalnego zagospodarowania kolejowych gruntów. Kluczowym zadaniem PKP S.A. jest zapewnienie wysokiego standardu usług na dworcach kolejowych. Spółka realizuje szeroko zakrojony program modernizacji dworców, którego celem jest dostosowanie ich do potrzeb zarówno podróżnych, jak i lokalnych społeczności. Oprócz usług ściśle związanych z podróżą, mają pełnić także funkcje społeczne i miastotwórcze. Ważne uzupełnienie stanowią funkcje komercyjne. W ramach modernizacji wdrażane będą innowacyjne rozwiązania techniczne i architektoniczne. Wśród priorytetów przy realizacji inwestycji należy wymienić dostosowanie dworców do potrzeb wszystkich grup pasażerów, w tym osób o ograniczonej możliwości poruszania się. realizując inwestycje PKP S.A. zamierza ściśle współpracować z samorządami, m. in. w zakresie tworzenia węzłów przesiadkowych, integrujących kolej z innymi środkami transportu.

Zakres czynności:

  • analizowanie raportów
  • weryfikacja poprawności dokumentów księgowych
  • przygotowywanie dokumentów wychodzących
  • obsługa korespondencji przychodzącej
  • archiwizowanie dokumentów księgowych

Prosimy o przesyłanie aplikacji na adres:

Wymagania

  • status studenta lub absolwenta (Administracja, Ekonomia, Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie)
  • dobra znajomość obsługi komputera, w tym MS Office Word, MS Office Excel
  • umiejętność samodzielnego organizowania pracy
  • umiejętność szybkiego uczenia się i nabywania nowych kompetencji

Zadania

  • bezpłatną praktykę przez okres do 3 miesięcy
  • dużą swobodę działania i możliwość kreowania rozwiązań
  • możliwość nabycia cennego doświadczenia zawodowego
  • opiekę merytoryczną opiekuna