Numer referencyjny
109344/2019

Poszukiwani wolontariusze na szkolenia dla osób niewidomych

Oferta ważna do
2019-06-21
Branża
Inna
Rodzaj umowy/współpracy
Bezpłatny staż

Pracodawca

Iuliia Borysenko
Fundacja Vis Maior działa na rzecz osób niepełnosprawnych od 2002 roku. Swoją pomocą obejmuje w szczególności osoby w różnym stopniu tracące wzrok, a także ich bliskich.

Fundacja Vis Maior, działająca na rzecz osób niewidomych poszukuje wolontariuszy na czterotygodniowe szkolenie dla osób niewidomych w dniach 9.09.-4.10. w Warszawie, które jest finansowane przez PFRON. Podczas wyjazdu osoby niewidome i słabowidzące będą nabywać takie umiejętności jak: samodzielne poruszanie się (orientacja przestrzenna - chodzenie z białą laską), wykonywanie codziennych czynności, nauka podstaw pisma Braille’a i bezwzrokowego pisania na klawiaturze komputerowej obsługa udźwiękowionego komputera i smartfonu.

Do realizacji tych zadań potrzebna jest jednak pomoc wolontariuszy, którzy będą wspierać uczestników szkolenia. Zadania wolontariuszy będą polegały na:

• wsparciu przy organizacji zajęć, podczas warsztatów i zajęć kulturalno-rozwojowych,

• wsparciu uczestników zajęć w przemieszczaniu się i w razie potrzeby w codziennych czynnościach,

• współpracy ze specjalistami zaangażowanymi w realizowane zadania (z psychologami, tyflopedagogami, instruktorem pisma Braille’a i bezwzrokowego pisania na klawiaturze oraz z koordynatorem).

Zapewniamy:

• podstawowe szkolenie dotyczące specyfiki pracy oraz udzielania pomocy osobom niewidomym i słabowidzącym,

• wstęp do instytucji kulturalnych podczas zajęć kulturalno-rozwojowych,

• udział w zajęciach z obsługi udźwiękowianych sprzętów elektronicznych,

• porozumienie wolontariackie,

• zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

Prosimy wysłać swoje CV na adres e-mail: biuro@fundacjavismaior.pl z dopiskiem „Wolontariat, imię i nazwisko”. Prosimy też o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”

Wymagania

  • Odpowiedzialność, sumienność

Zadania

  • Wsparcie przy organizacji zajęć, podczas warsztatów i zajęć kulturalno-rozwojowych, wsparcie uczestników zajęć w przemieszczaniu się i w razie potrzeby w codziennych czynnościach, współpraca ze specjalistami zaangażowanymi w realizowane zadania (z psychologami, tyflopedagogami, instruktorem pisma Braille’a i bezwzrokowego pisania na klawiaturze oraz z koordynatorem).