Numer referencyjny
109251/2019

Intern in Digitalization department

Oferta ważna do
2019-05-19
Branża
Biuro i administracja
Rodzaj umowy/współpracy
Płatny staż

Pracodawca

Skanska
Działamy we wszystkich obszarach budownictwa. Budujemy innowacyjnie, bezpiecznie i odpowiedzialnie. Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju promujemy podejście, w którym najważniejszy jest człowiek. Jako innowacyjny partner i ekspert dla klienta aktywnie rozwijamy rynek budownictwa w Polsce, wprowadzając nowe technologie i światowe rozwiązania. Jesteśmy jedynym generalnym wykonawcą - sygnatariuszem deklaracji współpracy „Inicjatywa partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”.

You are passionate about digital tools and digital platforms and eager to find the best possible ways to connect people with technology.

As a Digitalization Intern you will:

•work close with Skanska business leaders and different departments of the company

•focus on implementing Skanska 350 platform aimed to facilitate documents management

•be o proud ambasador of Office 365 tool (i.e. workshops, app configuration)

•suport the team which is currently working on implementation of the first Data Room in Poland

•work with task groups focused in new technologies and digitalization processes

We are a perfect match if you:

•are a student or recent graduate willing to gain expertise in the field

•are fluent in both oral and written English

•have worked with Office 365 or other shared services

•understand the challanges of digitalization

•are open to share your knowledge and ideas

•enjoy working in a fast paced team environment

•want to spend good time developing professionally

Our offer:

•we will do our best to guide you through your first professional experience in an international environment

•you will develop your soft and hard skills during training and under the supervision of a dedicated Mentor

•you will put your newly gained skills into practice and broaden your horizon by participating in working groups dedicated to relevant business cases

•you will work in our new modern office with the access to wellbeing space and healtht breakfast ready to enjoy every morning

•you will be paid for the job done

Location: Warsaw

Start date: 1st July

Apply! http://d.rfer.us/SKANSKA09-4Xb?lset=pl_PL

Wymagania

  • a student or recent graduate willing to gain expertise in the field

Zadania

  • work with task groups focused in new technologies and digitalization processes