Numer referencyjny
TA-201904081227

Praktyki

Oferta ważna do
2019-05-08
Branża
Inna
Rodzaj umowy/współpracy
Praktyka
Region
woj. wielkopolskie
Miasto
Poznań
Preferowane kierunki
Prawo

Pracodawca

SWLEX Sp. z o.o.
SWLEX to grupa doradcza zajmująca się kompleksową obsługą biznesu. Na rzecz naszych klientów świadczymy obsługę prawną, księgową, rozliczamy dofinansowanie z funduszy publicznych oraz tworzymy plany finansowe.  Cechujemy się wysokim poziomem profesjonalizmu i zaangażowania. Nasi specjaliści od ponad ośmiu lat są uczestnikami świata startupów i inwestycji VC. W ramach naszej oferty specjalizujemy się w prawie spółek (w tym fuzji i przejęć), własności intelektualnej i prawach autorskich, umowach B2B oraz B2C, a także prawie pracy i ochrony danych. Doradzamy w szczególności firmom z branży IT, funduszom inwestycyjnym, start-upom czy agencjom interaktywnym.

Zespołem doradzającym kompleksowo biznesowi. Wspieramy naszych klientów w realizacji ich celów, bo ich sukces – to nasz sukces. Doradzamy m.in. branży IT, funduszom inwestycyjnym, start-upom, agencjom interaktywnym. Specjalizujemy się w prawie spółek handlowych, szeroko pojętym prawie własności intelektualnej i ochronie danych osobowych. Potrafimy dobrać rozwiązania odpowiednie do potrzeb naszych klientów i proponować optymalne rozwiązania prawne, księgowe, podatkowe.

Co oferujemy?

Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności, zawsze chętny do pomocy zespół, elastyczny czas pracy i możliwość rozwoju. Ken H. Blanchard twierdzi, że „Nikt z nas nie jest tak mądry jak my wszyscy razem”. My w to wierzymy. Jeśli Ty również – dołącz do nas.

Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie CV i listu motywacyjnego na adres mailowy: rekrutacja@swlex.pl wpisując w tytule maila „prawnik/praktykant”. Zastrzegamy skontaktowanie się z wybranymi osobami.

Wymagania

  • Absolwenta lub studenta IV lub V prawa, który chce zdobyć doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, interesującego się prawem nowych technologii i Internetu, komunikatywnego, rozumiejącego social media.

Zadania

  • Przygotowywanie projektów umów
  • Analiza przepisów prawa pod kątem tworzenia artykułów, postów itp.
  • Bieżąca obsługa dokumentacji spółek prawa handlowego
  • Kontakt z sądami i kontrahentami
  • Działania w zakresie social media