Numer referencyjny
nr ref. 2019/01/NE

psycholog/socjolog

Oferta ważna do
2019-03-17
Branża
Nauka/Edukacja
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Miasto
Warszawa
Preferowane kierunki
Psychologia

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
Instytut jest podstawową placówką naukowo-badawczą w Polsce zajmującą się kompleksowo problematyką kształtowania warunków pracy zgodnie z psychofizycznymi możliwościami człowieka. Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych prowadzących do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych w zakresie ochrony pracy w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii oraz wykonywanie innych zadań szczególnie ważnych dla osiągnięcia celów polityki społeczno-gospodarczej państwa w tej dziedzinie.

Poszukujemy kandydatów do udziału w projekcie międzynarodowym dotyczącym aktywności zawodowej starszych pracowników.

Wymagania

  • • dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku psychologia lub socjologia,
  • • doświadczenie w realizacji projektów badawczych,
  • • biegła znajomość języka angielskiego na poziomie C 1,
  • • zainteresowanie obszarem psychologii i socjologii pracy,
  • • znajomość metodologii badań ilościowych i jakościowych oraz ich analizy z użyciem testów statystycznych,
  • • zainteresowanie stosowaniem i obsługą nowych technologii informatycznych, w tym np. aplikacji wspomagających zachowanie zdrowego stylu życia.

Zadania

  • Osoby uczestniczące w projekcie będą odpowiedzialne za:
  • • prowadzenie badań desk-research,
  • • opracowanie metodologii badań (przygotowywanie narzędzi badawczych: kwestionariuszy, wywiadów, wywiadów fokusowych, dobór osób do grup) i prowadzenie badań jakościowych i ilościowych,
  • • analizę danych ilościowych i jakościowych z wykorzystaniem programów statystycznych.