Numer referencyjny
108983/2019

wychowawca

Oferta ważna do
2019-03-16
Wysokość wynagrodzenia
2500- 2900 brutto
Branża
Nauka/Edukacja
Rodzaj umowy/współpracy
Umowa o pracę
Region
woj. śląskie
Miasto
Katowice, Chorzów
Preferowane kierunki
Psychologia

Kontakt

Opiekun
Agnieszka Kubera
Adres e-mail
praca@anioly24.pl
Telefon
32 2509010

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów"
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży DOM ANIOŁÓW STRÓŻÓW od 25 lat prowadzi środowiskowy system pomocy dzieciom, młodzieży i rodzinom wykluczonym społecznie w najuboższych dzielnicach- Katowicach- Załężu, Chorzowie Batorym, Sosnowcu- Juliuszu. Prowadzimy nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci i młodzieży a także programy uliczne i poradnię rodzinną. Dzieci i młodzież ze środowisk zagrożonych wykluczeniem wprowadzamy w dorosłość, ucząc funkcjonowania społecznego, edukując, wyrównując różnice między nimi oraz ich rówieśnikami. Pokazujemy, czym jest praca, odpowiedzialność i samodzielność. Młodzież uczymy zawodu i budowania zdrowych relacji rodzinnych. Towarzyszymy im każdego dnia, dążąc do realnej zmiany. Rodzinom pomagamy wejść na rynek pracy, rozwiązać problemy rodzinne i wychowawcze oraz wspieramy w dobrym funkcjonowaniu społecznym. "Dajemy wędkę a nie rybę"- to motto, które przyświeca nam w codziennej pracy.

Szukamy wychowawcy do pracy z dziećmi w świetlicy terapeutycznej w wieku 10- 14 lat, młodzieżą w wieku od 12 do 18 w Socjoterapeutycznym Klubie Młodzieżowym w specjalistycznej Placówce Wsparcie Dziennego w Katowicach-Załężu. Dom Aniołów Stróżów zatrudni także kierownika oraz wychowawcę do pracy z dziećmi oraz młodzieżą w wieku 7-18 lat w placówce wsparcia dziennego w formie podwórkowej w Chorzowie.

Wymagania

  • - wykształecnie wyższe (licencjat lub magisterskie)- pedagogika, psychologia lub pokrewne zgodne z ustawa o wspieraniu rodziny oraz systemie pieczy zastępczej
  • - lub 2-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą lub rodzinami zakluczonymi wykluczeniem społecznym
  • - oświadczenie o niekaralności

Zadania

  • – prowadzenie i współprowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych
  • – organizacja czasu wolnego, zabaw, zajęć sportowych i z rozwoju zainteresowań dla podopiecznych
  • – praca socjalna na rzecz podopiecznych